Depresja
światło
Napisane przez: 霞客 周
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Depresja poważną chorobą współczesnych ludzi – jak się jej pozbyć?

Już od dawna wiadomo, że depresja jest jedną z tych chorób z jakimi trzeba za wszelką cenę walczyć, ponieważ nieleczona może niestety doprowadzić do ciężkich konsekwencji. Niektórzy nazywają ją chorobą cywilizacyjną XXI wieku, gdyż może przytrafić się każdemu – niezależnie od płci, wieku czy miejsca zamieszkania.
depresja
Napisane przez: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Każdego z nas dopada depresja. Jedni mają z nią większy, inni mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego człowieka. Jak się przed nią bronić?

Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej częściej się dziś mówi, niż kiedyś to miało miejsce. Może dlatego, że jest wyrażeniem, które dopiero od niedawna stało się modne. Kiedyś zdecydowanie częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj coraz więcej ludzi wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać ogólne obniżenie nastroju. Jakkolwiek często nie mamy problemu z depresją, gdyż jest to zwykłe obniżenie humoru to jednak każdemu z nas niezbędna jest pomoc, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.
depresja sezonowa
Napisane przez: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Terapia światłem – w czym może pomóc?

Specjalne rozwiązania cieszą się sporym zainteresowaniem, szczególnie ze względu na ich efektywność. Psychologowie pomogli już wielokrotnie uporać się osobom w różnym wieku oraz różnej płci uporać się z problemem depresji. Dawana przez nich do dyspozycji nowatorska lampa do światłoterapii spełnia własną rolę świetnie, dzięki czemu możliwe jest wyszukanie odpowiedniej drogi do pełnego zdrowia. Problem zaczyna się w głowie, ale szybko możemy sobie z nim poradzić.
Kobieta czytająca książkę
Napisane przez: Jonathan Petit
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zdrowie psychiczne jak również emocjonalne ludzi – terapie, po które warto sięgać

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele ludzi, a często również my sami, musimy sobie radzić z różnymi problemami na tle zdrowotnym. Oczywiście, medycyna rozwinęła się w ostatnim czasie w sposób bardzo szybki, co jednak nie spowodowało równolegle, że człowieka przestały łapać przeróżne dolegliwości. Wręcz przeciwnie - w obecnych czasach można wyodrębnić takie jednostki chorobowe, które pojawiły się i ewoluowały właśnie w ostatnich latach. Jest to dość niepokojące, ponieważ w żadnym stopniu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co nastąpi w tej materii w kolejnych latach.
systemy modułowe
Napisane przez: BLACK RED WHITE SA
Zainspirowane przez: http://www.brw.com.pl/

Kiedy oraz z jakiej przyczyny warto pójść do psychologa

Niekiedy świat wali ci się i nie potrafisz samodzielnie go udźwignąć. Cierpi twoja psyche i ciało, nie potrafisz normalnie żyć. Wówczas należałoby pomyśleć o wsparciu!


Kiedy oraz z jakiej przyczyny warto pójść do psychologa

Jeżeli boli cię ząb, możesz go sam wyrwać, ale czy się na to zdecydujesz? Z pewnością nie, jak najszybciej umówisz się na wizytę u dentysty.
przygnębiona kobieta
Napisane przez: Laura Lewis
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Co takiego robić, by tym razem nie napadła nas depresja?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza skutecznie naszą psychikę, ale także cały organizm. Czyli jeżeli nie będziesz starał się walczyć ze stanami depresyjnymi, w żadnym razie nie powinieneś nawet marzyć o szczęśliwym życiu. Takie są fakty! W jaki sposób jednak mamy okazję walczyć z depresją sezonową, zatem tą chorobą, która może uderzyć nas pewnego dnia, a później na długi okres czasu efektywnie wyniszczyć? Nie jestem fachowcem, lecz tak naprawdę jestem w stanie podać trochę efektywnych metod, dzięki którym będziesz miał okazję walczyć z własną depresją. Poczytaj ten artykuł.
psycholog
Napisane przez: Philippe Put
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Różne przyczyny depresji

Depresja to choroba ciężka i przewlekła, mająca tendencje do nawrotów. Nastręcza jednostkowo wybranej, długookresowej i systematycznie prowadzonej kuracji farmakologicznej. Ogromnie ważne jest wspomożenie farmakoterapii pomocnymi działalnościami, współpracą z psychoterapeutą i rodziną. Pomoc wspomagającej rodziny jest nieoceniona. Badacze od dawna głowią się nad rozwiązaniem zagadki, skąd się bierze depresja(Wrocław). Wskazówka do odgadnięcia jej mechanizmów leży w mózgu, którego wszelkie komórki, przekaźniki nerwowe, gruczoły i hormony porozumiewają się ze sobą, czego następstwem jest nasze samopoczucie i stabilność emocjonalna.
fototerapia

Sezonowa depresja czy coś bardziej poważnego? Na pewno jest sposób na lepszy nastrój

To może dopaść wszystkich, nie ma na to żadnej rady. Gorszy humor czy obniżenie humoru to po prostu normalny etap naszego życia, jaki trzeba pokona. Czasami jest to poważna przeszkoda, częściej zaś mamy do czynienia ze zwykłym epizodem, z którego nie można robić tragedii. Najzwyczajniej w świecie, jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy człowiek jest narażony na słabsze momenty. W zależności od tego, jak się czujemy, czy po prostu czujemy jesienną melancholię czy może nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, jesteśmy w stanie podjąć pewne starania, ażeby polepszyć swój stan.
słońce
Napisane przez: Ed Dunens
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kiedy masz depresję jesienną, fototerapia to z pewnością dobre rozwiązanie

Niemalże każdy z nas wraz z nadejściem jesiennej pory często zaczyna wpadać w gorszy nastrój. Kiedy jesteś choćby odrobinę wrażliwy na zmiany pogody, wtedy niewątpliwie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, czym jest jesienne pogorszenie nastroju. Taka depresja sezonowa często nas dopada, dlatego trzeba wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nią radzić.
jesień
Napisane przez: neonow
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Słów parę o depresji sezonowej

Nasze funkcjonowanie jest bezpośrednio związane z rytmem natury. W momencie gdy rozkwita, jakby coś w nas wstępowało. Mamy nagle w sobie mnóstwo energii, chcemy zdobywać świat. Gdy szykuje się do spoczynku – wyciszamy się. W tej chwili, gdy dni stają się krótsze, bardziej ponure i chłodne, łatwo się przeziębiamy i zauważamy widoczny spadek energii.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.