Depresja
depresja
Napisane przez: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Każdego z nas dopada depresja. Jedni mają z nią większy, inni mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego człowieka. Jak się przed nią bronić?

Niczym nadzwyczajnym nie jest dzisiaj jesienna chandra, czy depresja, choć o tej drugiej częściej się dziś mówi, niż kiedyś to miało miejsce. Może dlatego, że depresja to słowo, które stało się modne stosunkowo niedawno. Kiedyś bardziej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj coraz więcej ludzi wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać ogólne obniżenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdy z nas potrzebuje pomocy, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.
depresja sezonowa
Napisane przez: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Terapia światłem – w czym może pomóc?

Specjalistyczne rozwiązania cieszą się niemałym zaciekawieniem, głównie przez wzgląd na ich skuteczność. Psychologowie pomogli już niejednokrotnie uporać się osobom w zróżnicowanym wieku oraz różnej płci uporać się z problemem depresji. Dawana przez nich do dyspozycji nowatorska lampa do światłoterapii spełnia własną rolę doskonale, dzięki czemu możliwe jest znalezienie odpowiedniej drogi do wyzdrowienia. Problem zaczyna się w głowie, ale szybko możemy sobie z nim poradzić.
Kobieta czytająca książkę
Napisane przez: Jonathan Petit
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zdrowie psychiczne jak również emocjonalne ludzi – terapie, po które warto sięgać

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób, a nierzadko również my sami, musimy sobie radzić z różnymi problemami o charakterze zdrowotnym. Rzecz jasna, medycyna rozwinęła się ostatnimi czasy w sposób niesamowity, co jednak nie spowodowało tym samym, że człowiek nie musi przejmować się swoim zdrowiem. Wręcz przeciwnie - w obecnych czasach możemy wyodrębnić takie jednostki chorobowe, które pojawiły się i ewoluowały dosłownie w ostatnich latach. Klasycznym przykładem są między innymi rozmaite odmiany depresji czy fobii.
systemy modułowe
Napisane przez: BLACK RED WHITE SA
Zainspirowane przez: http://www.brw.com.pl/

Kiedy oraz z jakiej przyczyny warto pójść do psychologa

Czasami świat wali ci się na głowę i nie potrafisz sam go dźwignąć. Cierpi twoja dusza a także ciało, nie umiesz normalnie żyć. Wtenczas warto pomyśleć o pomocy!


Kiedy oraz z jakiej przyczyny warto pójść do psychologa

Gdy boli cię ząbek, możesz go sam wyrwać, lecz czy się na to zdecydujesz? Nie, jak najprędzej umówisz się na wizytę u stomatologa.
przygnębiona kobieta
Napisane przez: Laura Lewis
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Co takiego robić, by tym razem nie napadła nas depresja?

Depresja to poważna choroba, która niszczy solidnie naszą psychikę, lecz również organizm. A więc jeśli nie będziesz starał się walczyć z depresją, w żadnym razie nie możesz marzyć o szczęśliwym życiu. Takie są realia! W jaki sposób jednak mamy okazję walczyć z depresją sezonową, czyli tą chorobą, która może uderzyć nas niespodziewanie, a później na długi okres czasu efektywnie wyniszczyć? Raczej nie jestem fachowcem, ale jakby nie patrzeć jestem w stanie podać trochę efektywnych metod, dzięki którym będziesz miał możliwość walczyć ze swoją depresją. Posłuchaj mnie.
psycholog
Napisane przez: Philippe Put
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Różne przyczyny depresji

Depresja to choroba uciążliwa i przewlekła, mająca tendencje do powrotów. Potrzebuje indywidualnie wybranej, długotrwałej i systematycznie prowadzonej kuracji farmakologicznej. Niezwykle ważne jest wspomaganie farmakoterapii pomocnymi postępowaniami, współpracą z psychoterapeutą i krewnymi. Pomoc wspomagającej rodziny jest nieoceniona. Badacze od dawna głowią się nad rozwiązaniem tajemnicy, skąd się bierze depresja(Wrocław). Klucz do odgadnięcia jej mechanizmów znajduje się w mózgu, jakiego wszystkie komórki, przekaźniki nerwowe, gruczoły i hormony porozumiewają się ze sobą, czego skutkiem jest nasze samopoczucie i stabilność emocjonalna.
fototerapia

Sezonowa depresja czy coś bardziej poważnego? Na pewno jest sposób na lepszy nastrój

To może dopaść wszystkich, nie ma na to żadnej rady. Gorszy humor czy obniżenie humoru to po prostu normalny etap naszego życia, jaki trzeba pokona. Czasami jest to poważna przeszkoda, częściej zaś mamy do czynienia ze zwykłym epizodem, z którego nie można robić tragedii. Najzwyczajniej w świecie, jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy człowiek jest narażony na słabsze momenty. W zależności od tego, jak się czujemy, czy po prostu czujemy jesienną melancholię czy może nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, jesteśmy w stanie podjąć pewne starania, ażeby polepszyć swój stan.
słońce
Napisane przez: Ed Dunens
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kiedy masz depresję jesienną, fototerapia to z pewnością dobre rozwiązanie

Niemal każdy z nas wraz z nadejściem zimniejszej pory niejednokrotnie zaczyna popadać w gorszy nastrój. Jeżeli jesteś choć trochę wrażliwy na zmiany pogody, wówczas bez wątpienia świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, czym jest jesienne pogorszenie nastroju. Taka depresja sezonowa czasami nas dopada, dlatego dobrze wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nią radzić.
jesień
Napisane przez: neonow
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Słów parę o depresji sezonowej

Nasze życie jest silnie związane z rytmem natury. W chwili gdy przyroda budzi się do życia, jakby coś w nas wstępowało. Odnajdujemy raptownie wewnątrz siebie mnóstwo energii, pragniemy zdobywać świat. Gdy obumiera – wyciszamy się. Jesienną porą, kiedy dni stają się krótsze, bardziej ponure i chłodne, łatwo łapiemy infekcje i odnotowujemy widoczny spadek energii.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.