PRacownik
klawiatura
Napisane przez: Azriena Azman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zachodnia granica dalej obieranym kierunkiem dla poszukujących pracy Polaków

Współcześnie emigrowanie w poszukiwaniu pracy to powszedniość dla tysięcy polskich rodzin. Swego rodzaju „boom” wyjazdowy pomimo wielu lat otwartych granic nie ustał ale co roku się nasila.
agencja pracy
Napisane przez: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Dla kogo są najlepsze agencje pracy? Czy warto korzystać z ich usług? Co nam dają?

Wciąż więcej słyszy się o agencjach pracy. Warto w związku tym zdawać sobie sprawę z tego, czym są, jakiego typu rzeczami się zajmują i czy można zaufać tej firmie. Agencja pracy - jak mówi nazwa - poszukuje zatrudnienia, zatrudnia, ale także wyłuskuje talenty u konkurencji oraz zajmuje się zwolnieniami.
projekt
Napisane przez: Nacho
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Poszukujesz pracy? Doradzamy, jak łatwo się do tego zabrać!

W współczesnych czasach zupełnie nie jest prosto zdobyć dobrą pracę - wie o tym bez wątpienia właściwie każdy, kto przynajmniej raz wysyłał mnóstwo CV bez praktycznie żadnego odzewu.
uczelnia
Napisane przez: Tim Regan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czy warto współcześnie mieć dyplom z wyższej uczelni?

W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Często słyszy się, że w Polsce mamy znacznie więcej ludzi z dyplomem, niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - rzeczywista sytuacja jest mniej optymistyczna. U nas obecnie posiadamy około trzydzieści dziewięć procent ludzi z wyższym wykształceniem. Na tle Unii Europejskiej nie jest to wynik rewelacyjny. W niektórych krajach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.
jak obliczyć podatek
Napisane przez: eFile989
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zobowiązanie podatkowe, zaświadczenie o byciu zatrudnionym oraz wystawianie faktur - ważne informacje

Obowiązek podatkowy nałożony jest na wszelką osobę, która sprzedaje jakieś towary bądź usługi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Przepisy podają, że obowiązek podatkowy powstaje w momencie wykonania usługi albo dokonania dostawy towarów. Przedsiębiorca może również zdobyć część zapłaty (dopiero później całość), w takim wypadku też mówimy o obowiązku podatkowym.
pracownicy
Napisane przez: Jim Larrison
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Wycena rezerw zgodna z zamierzeniami msr 19 - ważne pojęcie tyczące się usług pracowniczych

Dyscyplina rachunkowości i rozliczeń finansowych może być dla wielu osób dużą komplikacją i wielokrotnie przydatna jest im asysta ekspertów. O ile w przypadku osób prywatnych jest to przekonujące, to już gdy chodzi o korporacje wiedza w tym temacie jest niezbędna. Zatrudnienie wykwalifikowanego księgowego jest zdecydowanie istotne, gdy chcemy, żeby finanse naszej firmy były odpowiednio prowadzone.
wynagrodzenie
Napisane przez: Carlos ZGZ
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Najciekawsze oferty pracy gwarantujące wysokie wynagrodzenie

Nie można nie zgodzić się z tezą, że dla wielu potencjalnych pracowników niezaprzeczalnym priorytetem jest istota odnalezienia posady z odpowiednio wysokim wynagrodzeniem. Kwestie finansowe naprawdę są istotne, a w przypadku wybranych ofert jak najbardziej godne uwagi. Warto zaznajomić się z propozycjami pracy, które pod tym kątem są godne zainteresowania.
rozmowa rekrutacja przeprowadzona w siedzibie firmy
Napisane przez: Sebastiaan ter Burg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak wygląda obecnie rynek pracy w informatyce, skąd się bierze tak duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży.

Branża IT od dawna jest w ogromnym rozkwicie, zawód specjalisty IT jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najlepiej płatnych. Wszystko bierze się z tego, że komputery są bardzo często wykorzystywane w życiu prywatnym oraz biznesie, i po prostu trzeba wielu pracowników do tego, żeby pisać na nie różne programy, testować ich działanie i je wdrażać. Jeszcze kilkanaście lat temu typowy informatyk kojarzył się z brodatym panem, który miał wiedzieć wszystko o komputerach. Aktualnie sprawa prezentuje się zupełnie inaczej - informatyka to tak ogromna dziedzina, że pojawiły się węższe specjalności.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.