PRacownik
agencja pracy
Napisane przez: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Dla kogo są najlepsze agencje pracy? Czy warto korzystać z ich usług? Co nam dają?

Coraz więcej słyszy się o agencjach pracy. Warto w związku tym zdawać sobie sprawę z tego, czym są, jakimi kwestiami się zajmują oraz czy możemy zaufać takiej firmie. Agencja pracy - jak mówi nazwa - szuka nam zatrudnienia, zatrudnia, jak również wyłuskuje talenty u konkurencji oraz zwalnia.
projekt
Napisane przez: Nacho
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Poszukujesz pracy? Doradzamy, jak łatwo się do tego zabrać!

W współczesnych czasach bynajmniej nie jest prosto dostać dobrą pracę - wie o tym oczywiście właściwie każdy, kto co najmniej raz wysyłał setki CV bez praktycznie żadnego odzewu.
uczelnia
Napisane przez: Tim Regan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czy warto współcześnie mieć dyplom z wyższej uczelni?

W Polsce mamy teraz wielu młodych ludzi z wyższym wykształceniem. Nierzadko czyta się, że w Polsce mamy większą ilość ludzi z dyplomem, niż w innych krajach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - rzeczywista sytuacja jest nieco inna. U nas obecnie posiadamy mniej więcej trzydzieści dziewięć procent ludzi z wyższym wykształceniem. Na tle Europy nie jest to wynik rewelacyjny. W niektórych krajach może się zdarzyć, że nawet połowa ludności posiada dyplom wyższej uczelni. Za przykład możemy wziąć Irlandię, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.
jak obliczyć podatek
Napisane przez: eFile989
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zobowiązanie podatkowe, zaświadczenie o byciu zatrudnionym oraz wystawianie faktur - ważne informacje

Obowiązek podatkowy nałożony jest na każdą osobę, która sprzedaje jakieś towary albo usługi w ramach kierowanej działalności gospodarczej. Przepisy podają, że obowiązek podatkowy wyniknie w momencie zrobienia usługi czy też dokonania dostawy towarów. Biznesmen może też pozyskać część zapłaty (dopiero potem całość), w takim przypadku także mówimy o obowiązku podatkowym.
pracownicy
Napisane przez: Jim Larrison
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Wycena rezerw zgodna z zamierzeniami msr 19 - ważne pojęcie tyczące się usług pracowniczych

Dyscyplina rachunkowości i rozliczeń finansowych może być dla wielu osób dużą komplikacją i wielokrotnie przydatna jest im asysta ekspertów. O ile w przypadku osób prywatnych jest to przekonujące, to już gdy chodzi o korporacje wiedza w tym temacie jest niezbędna. Zatrudnienie wykwalifikowanego księgowego jest zdecydowanie istotne, gdy chcemy, żeby finanse naszej firmy były odpowiednio prowadzone.
wynagrodzenie
Napisane przez: Carlos ZGZ
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Najciekawsze oferty pracy gwarantujące wysokie wynagrodzenie

Nie można nie zgodzić się z tezą, że dla wielu potencjalnych pracowników niezaprzeczalnym priorytetem jest istota odnalezienia posady z odpowiednio wysokim wynagrodzeniem. Kwestie finansowe naprawdę są istotne, a w przypadku wybranych ofert jak najbardziej godne uwagi. Warto zaznajomić się z propozycjami pracy, które pod tym kątem są godne zainteresowania.
rozmowa rekrutacja przeprowadzona w siedzibie firmy
Napisane przez: Sebastiaan ter Burg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak wygląda obecnie rynek pracy w informatyce, skąd się bierze tak duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży.

Branża IT od wielu lat przeżywa ogromny rozkwit, zawód informatyka jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i najlepiej płatnych. Wszystko wynika z tego, że komputery są bardzo często wykorzystywane w biznesie i życiu codziennym, i zwyczajnie trzeba rzeszy ludzi do tego, żeby opracowywać na nie programy, testować ich działanie i je wdrażać. Jeszcze kilkanaście lat temu przeciętny specjalista od informatyki kojarzył się z brodatym panem, który miał wiedzieć wszystko o komputerach. Aktualnie sytuacja prezentuje się całkowicie odmiennie - informatyka to tak ogromna dziedzina, że nastąpiły wąskie specjalizacje.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.