PRacownik
klawiatura
Napisane przez: Azriena Azman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zachodnia granica dalej obieranym kierunkiem dla poszukujących pracy Polaków

Obecnie emigracja za pracą to powszedniość dla tysięcy polskich rodzin. Swoisty „boom” wyjazdowy pomimo wielu lat po otwarciu granic nie zmniejszył się ale rok rocznie się nasila.
agencja pracy
Napisane przez: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Dla kogo są najlepsze agencje pracy? Czy warto korzystać z ich usług? Co nam dają?

Coraz więcej słyszy się o agencjach pracy. Warto w związku tym zdawać sobie sprawę z tego, czym są, jakimi kwestiami się zajmują oraz czy możemy zaufać takiej firmie. Agencja pracy - jak mówi nazwa - szuka nam zatrudnienia, zatrudnia, jak również wyłuskuje talenty u konkurencji oraz zwalnia.
projekt
Napisane przez: Nacho
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Poszukujesz pracy? Doradzamy, jak łatwo się do tego zabrać!

W współczesnych czasach bynajmniej nie jest łatwo dostać dobrą pracę - wie o tym bez wątpienia właściwie każdy, kto co najmniej raz wysyłał setki CV bez praktycznie żadnego odzewu.
uczelnia
Napisane przez: Tim Regan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Czy warto współcześnie mieć dyplom z wyższej uczelni?

W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie słyszy się, że w naszej ojczyźnie mamy znacznie więcej ludzi z dyplomem, niż w innych krajach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - rzeczywista sytuacja jest nieco przesadzona. U nas w chwili obecnej jest mniej więcej trzydzieści dziewięć procent ludzi z dyplomem wyższej uczelni. Na tle Unii Europejskiej nie jest to wynik rewelacyjny. W innych państwach może się zdarzyć, że nawet połowa ludności posiada dyplom wyższej uczelni. Za przykład możemy wziąć Irlandię, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.
jak obliczyć podatek
Napisane przez: eFile989
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zobowiązanie podatkowe, zaświadczenie o byciu zatrudnionym oraz wystawianie faktur - ważne informacje

Obowiązek podatkowy nałożony jest na każdą osobę, która sprzedaje jakieś towary albo usługi w ramach kierowanej działalności gospodarczej. Przepisy podają, że obowiązek podatkowy wyniknie w momencie zrobienia usługi czy też dokonania dostawy towarów. Biznesmen może też pozyskać część zapłaty (dopiero potem całość), w takim przypadku także mówimy o obowiązku podatkowym.
pracownicy
Napisane przez: Jim Larrison
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Wycena rezerw zgodna z zamierzeniami msr 19 - ważne pojęcie tyczące się usług pracowniczych

Dyscyplina rachunkowości i rozliczeń finansowych może być dla wielu osób dużą komplikacją i wielokrotnie przydatna jest im asysta ekspertów. O ile w przypadku osób prywatnych jest to przekonujące, to już gdy chodzi o korporacje wiedza w tym temacie jest niezbędna. Zatrudnienie wykwalifikowanego księgowego jest zdecydowanie istotne, gdy chcemy, żeby finanse naszej firmy były odpowiednio prowadzone.
wynagrodzenie
Napisane przez: Carlos ZGZ
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Najciekawsze oferty pracy gwarantujące wysokie wynagrodzenie

Nie można nie zgodzić się z tezą, że dla wielu potencjalnych pracowników niezaprzeczalnym priorytetem jest istota odnalezienia posady z odpowiednio wysokim wynagrodzeniem. Kwestie finansowe naprawdę są istotne, a w przypadku wybranych ofert jak najbardziej godne uwagi. Warto zaznajomić się z propozycjami pracy, które pod tym kątem są godne zainteresowania.
rozmowa rekrutacja przeprowadzona w siedzibie firmy
Napisane przez: Sebastiaan ter Burg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak wygląda obecnie rynek pracy w informatyce, skąd się bierze tak duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży.

Branża IT od dawna jest w ogromnym rozkwicie, zawód specjalisty IT jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najlepiej płatnych. Wszystko bierze się z tego, że komputery są bardzo często wykorzystywane w życiu prywatnym oraz biznesie, i po prostu trzeba wielu pracowników do tego, żeby pisać na nie różne programy, testować ich działanie i je wdrażać. Jeszcze kilkanaście lat temu typowy informatyk kojarzył się z brodatym panem, który miał wiedzieć wszystko o komputerach. Aktualnie sprawa prezentuje się zupełnie inaczej - informatyka to tak ogromna dziedzina, że pojawiły się węższe specjalności.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.