Czym są badania prenatalne i dlaczego cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem?

Kobiety w ciąży starają się najczęściej możliwie jak najlepiej dbać o swoje zdrowie, gdyż mają świadomość tego, że ich wybory przekładają się na zdrowie dziecka, a ono dla każdej matki jest najistotniejsze. Czasami jednak nie wszystko zależy od rodziców. Bywa, że płód ma wady wrodzone. Ich zdiagnozowanie umożliwiają właśnie badania prenatalne, które dziś charakteryzują się dość istotną popularnością. Dlaczego?

Badania prenatalne
Napisane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zainspirowane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Głównie przez wzgląd na fakt, że wielu rodziców chce jak najszybciej wiedzieć, czy ich dziecko rozwija się odpowiednio. Nie bez znaczenia jest także możliwość wcześniejszego leczenia niektórych schorzeń. Co więcej, wcześniejsze wykrycie jakichkolwiek wad daje możliwość rodzicom stosownie przygotować się na przyjście na świat dziecka, jakie będzie oczekiwało wzmożonej opieki. Rodzice mogą w tym czasie pogodzić się z sytuacją i szczegółowo poznać chorobę, lekarz z kolei jest w stanie zaplanować konieczne leczenie dziecka już po jego urodzeniu.

Więcej treści

Homeopatia Warszawa cieszy się dużym zainteresowaniem

Musimy mieć zaufanie do doktorów

Kiedy rozpoczynamy chorować, to chcemy posiadać świadomość, że lekarz do którego się udamy, będzie poszukiwał różnorakich rozwiązań, tak byśmy mieli pewność, że będzie on przykładać wszelkich starań, byśmy powrócili do pełni zdrowia. Przez to właśnie powinniśmy posiadać do niego zaufanie oraz otwarcie z nim porozmawiać o wszystkich dolegliwościach, a on musi nas wysłać na konieczne badania, tak żeby jak najprędzej odszukać przyczynę naszych trudów.


Dziś, badanie prenatalne dzieli się na dwa rodzaje: inwazyjne oraz nieinwazyjne. Badania nieinwazyjne, poza tym, że są dla dziecka bezpieczne, niestety nie dają szansy jednoznacznie zdiagnozować występowania określonych schorzeń. Są w stanie tylko przybliżyć możliwość zachorowania. W grupie tych badań znajduje się między innymi normalne USG ciążowe, które jest wykonywane wszystkim kobietom, jak również specjalne USG genetyczne. Gdy wynik badań nieinwazyjnych nie jest stosowny, w takiej sytuacji lekarz może zalecić wykonanie badań inwazyjnych, jakie jednak mogą wywołać niepożądane komplikacje. Znajdź więcej informacji w tym temacie: Gyncentrum - badanie prenatalne

Nie występują one często - maksymalnie w 1% przypadków, mimo wszystko jednak badania inwazyjne wykonywane są z dużą ostrożnością i wyłącznie w przypadku obecności konkretnych podejrzeń. Są one znacznie bardziej precyzyjne od badań nieinwazyjnych, w ten sposób dają szansę na zdiagnozowanie wielu wad rozwojowych. Badania prenatalne są najczęściej zalecane kobietom ciężarnym, jakie ukończyły 35 rok życia. Dzięki tego rodzaju badaniom wykryć można przykładowo zespół Downa czy niektóre z chorób metabolicznych. Współczesna medycyna gwarantuje kobietom ciężarnym dużo możliwości. Są one w stanie już w ciąży, upewnić się, że ich dziecko jest zdrowe, co w tym błogosławionym okresie życia ma dla matek ogromne znaczenie.
18-08-29 12:03:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.