Dietetycy radzą jak zdrowo się pożywiać

Polacy co raz częściej zapadają na choroby. Nękają nas różne przypadłości. Uskarżamy się właściwie na wszystko. Gdy nasz organizm przesyła nam początkowe komunikaty, że coś jest nie tak, ignorujemy to lub połykamy kolorowe tabletki, które, jeśli wierzyć tym wszystkim spotom reklamowym w telewizji, mogą nas podnieść na nogi. Dopiero, kiedy sprawa jest naprawdę fatalna, kierujemy się do lekarza. A wtedy często się okazuje, iż jest już za późno.

Musimy kupować drogie specyfiki i tracić czas na kolejne wizyty u specjalisty.
Zdrowe jedzenie
Napisane przez: Vernon Chan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż możemy się skutecznie kurować odpowiednią dietą np. jeśli chorujemy na alergię pokarmową, możemy mieć przygotowaną specjalną dietę przez specjalistę, która uchroni nas przed spożywaniem niebezpiecznych dla nas pokarmów - kliknij tutaj. Nie bez powodu ktoś kiedyś rzekł, że jesteśmy tym, co spożywamy. Jest to szczera prawda. Podpisują się pod tym także specjaliści. I nawołują nas do zdrowego odżywiania się. W dzisiejszym zabieganym świecie dużym błędem są nieregularne posiłki. Jemy byle co i gdziekolwiek, w biegu. Nie myślimy o tym, czy dana potrawa jest dla nas dobra, pragniemy tylko jak najprędzej zabić głód. Stąd bierze się nadwaga czy wrzody żołądka. Nałogowo wlewamy w siebie kawę, która dla wielu z nas jest pierwszym posiłkiem. Jedna filiżanka tego napoju dziennie nikomu tak naprawdę nie zaszkodziła, lecz w dużych ilościach może być dużym zagrożeniem. Następnym wielkim grzechem są posiłki spożywane na mieście.
Sushi
Napisane przez: Sarah_Ackerman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zapomnieliśmy już, co to domowe obiadki. Nie jadamy już zup, które doskonale przeczyszczają nasze jelita i dostarczają wiele potrzebnych witamin. Nie pijamy wody i nadużywamy napojów słodkich. Wiosna to idealny czas, aby zmienić nasze nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Wybierajmy sezonowe warzywa i dołączajmy je do codziennego jadłospisu. Ciekawe informacje: więcej na stronie . Każde warzywo jest w stanie nam pomóc. Kalafior, brokuły, szpinak czy papryka to nasi sprzymierzeńcy. Tak naprawdę każde warzywo jest zdrowe i można je spożywać w każdych ilościach.


Więcej treści

Z jakich powodów należy zdrowo się odżywiać?

Pieczarki
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Pragniemy jeść dosyć zdrowo, ale przy tym w żadnym wypadku nie narzekać na standard własnego funkcjonowania. Przecież są ze wszech miar zdrowe potrawy, które jednakże po prostu wprowadziłyby nas niemal w jadłowstręt. Mimo wszystko jesteśmy sytymi ludźmi, a więc generalnie nie zjemy chętnie tego co całkowicie nam nie podpasuje. Można powiedzieć, iż na całe szczęście zdarzają się te potrawy, które choć całkiem zdrowe, pozytywne dla zdrowia, to jednak nigdy nie sprawiają, że przeżuwając je będziemy niemalże płakali.

Owoce także są mile widziane, ale z nimi należy uważać na fruktozę. Dobrze byłoby znaleźć dojście do fermy, która oferuje chów ekologiczny- w ten sposób mamy pewność, że jajka nie będą nam szkodzić. Jeśli do odpowiedniej diety włączymy sport na świeżym powietrzu, to będziemy radować się świetnym zdrowiem przez wiele lat.
18-06-22 05:37:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.