Jak radzić sobie z problemem nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu to problem wielu pań. Niestety jedynie wyjątki pójdą do lekarza, ponieważ wstydzą się powyższej dolegliwości, mimo że można sobie z nią poradzić. Trzeba wyłącznie wiedzieć w jaki sposób.
Rozpocznijmy od tego, kto z reguły trudzi się z tą niedyspozycją. To zazwyczaj panie po 60-tym roku życia, jednakże zdarzają się także młodsze przedstawicielki płci żeńskiej, na ogół po przebytej ciąży.
problemy zdrowotne
Napisane przez: Biomed
Zainspirowane przez: IBSS BIOMED
Przez nieprawidłową pracę dolnych dróg moczowych mocz wydostaje się w niespodziewanych sytuacjach, m.in. w czasie kichania czy większego wysiłku fizycznego. Jest to bardzo kłopotliwe, toteż jeśli także twoim utrapieniem jest nietrzymanie moczu, leczenie warto jest zacząć jak najwcześniej, by zawstydzenie przestało nam towarzyszyć dzień w dzień (Gyn Centrum - pomoc przy problemach intymnych). Gdy podejmiemy decyzję o udaniu się do lekarza, ten powinien przepisać nam właściwe badania, dzięki którym możliwe będzie stwierdzenie, jak bardzo rozwinięta w naszym przypadku jest niniejsza dolegliwość. Badania te niestety nie zawsze są przyjemne, jednak dobrze jest się im poddać, by wszcząć konieczne leczenie. Na czym polega? W pierwszej fazie wystarczy ćwiczenie mięśni Kegla, aby przywrócić wydolność mięśni, jakie osłabły oraz na nowo móc je kontrolować. Ćwiczenia wymagają systematyczności, ale po kilku tygodniach można dostrzec upragnione efekty. Jeżeli nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów, wymagane będzie leczenie farmakologiczne.


Więcej treści

Wybierane przez chorych leki w Polsce

Tabletki
Napisane przez: domzdrowia.pl
Zainspirowane przez: http://www.domzdrowia.pl
Skład leku neo aesculan wskazuje na to, że jest to przede wszystkim medykament bezpieczny. Jest to bardzo znaczące dla dużej liczby pacjentów, jacy chcą stawiać na wypróbowane opcje. Możliwości do wyboru są dzisiaj bezgraniczne, więc warto największą uwagę skupić na poszukiwaniu idealnego dla nas rozwiązania. W przypadku tego lekarstwa nie należy daleko szukać, jednak wystarczy udać się do najbliższej apteki i zadać pytanie farmaceucie. Do dyspozycji pacjentów jest niemało wielokrotnie wypróbowanych ofert leków, jakie pozwolą szybko odzyskać pełne zdrowie.

Sylicinar – czym różni się od pozostałych leków na wątrobę?

Stale rozszerza się proponowana nam oferta, gdy pod lupę brane są leki różnego typu. Zwracając uwagę na sylicynar jako lekarstwo jest bardzo użyteczne w schorzeniach wątroby. Wskazane jest uprzednio, przed rozpoczęciem właściwej kuracji, skonsultować się z lekarzem.

Choroba nie śpi
Napisane przez: Tempur
Zainspirowane przez: Tempur
Lekarstwa należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza, a ich przeznaczeniem jest wzmocnienie cewki moczowej. Dzięki medykamentom będzie sprężysta i nie pozwoli na popuszczanie moczu. W najgorszym przypadku konieczna może stać się operacja. Lekarze chirurdzy starają się na nowo we właściwym miejscu umieścić pęcherz, tak, jak jest to w jego naturalnej postaci. Niestety należy mieć świadomość, iż operacja nie zawsze jest końcem choroby. U 30% kobiet nie przynosi efektów, których oczekują, zatem potrzebne jest dalsze leczenie farmaceutyczne.
Na koniec trzeba zaznaczyć, iż nieodzowne są także inne działania, m.in. rzucenie palenia, troszczenie się o właściwą wagę, gdyż każdy nadmierny kilogram uciska drogi moczowe. Dobrze też zrezygnować z pokarmów, jakie mogą drażnić pęcherz moczowy. Są to przede wszystkim alkohol, kofeina, cytrusy i ostre przyprawy.
18-08-29 12:39:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.