Jak uzupełnić brakujące uzębienie?

Kompletne uzębienie jest nadzwyczaj ważne dla człowieka w każdym wieku z co najmniej paru powodów.


Po pierwsze poprawne drobienie jedzenia ma wpływ na funkcjonowanie całego układu trawiennego, natomiast braki w uzębieniu prowadzą w tym przypadku do nieodwracalnych skutków.


Usunięcie jednego czy też paru zębów nadzwyczaj niepomyślnie oddziałuje na zgryz, jako że pozostałe pomału się wówczas przesuwają. Piękny uśmiech jest naszym atrybutem, zaś deficyty w uzębieniu mogą stać się źródłem kompleksów, nie wyłącznie u młodych osób. Równocześnie człowiecze ząbki mają swą żywotność, jaka zależy nie jedynie od prawidłowej higieny jamy ustnej, lecz także od genetycznych czynników. Ząbki często tracimy również w skutek rozmaitego rodzaju wypadków.


rehabilitant
Zainspirowane przez: morguefile.com


Więcej treści

Co możemy kupić chłopcu od 7 do 13 lat?

higiena
Napisane przez: Adam Mikołajczyk, Kostrzewa PR
Masz synka w wieku szkolnym, jakiego rozpiera werwa? Nie masz pojęcia w jaki sposób go okiełznać? Spróbuj go zmęczyć zabawą na powietrzu.


Wiemy, że nie jest to proste, pomimo to chcemy Ci zaproponować kilka prostych rozwiązań.


Nie każdy brak w uzębieniu musi oznaczać konieczność zastosowania protetyki zaawansowanej którą są implanty celem odzyskania pięknego uśmiechu, bowiem w niektórych przypadkach starczy wykorzystać licówki (strona tutaj). Czym one są? Licówki to cieniutkie nakładki cementowane na zewnętrznej powierzchni ząbków, których zadaniem jest ukrycie wszelkich niedoskonałości, takich jak pęknięcie i oszczerbienie. W wielu sytuacjach idealny, śnieżnobiały uśmiech demonstrowany przez celebrytów w TV są to właśnie licówki. Jakim sposobem zakłada się tego rodzaju nakładki? Licówki (ciekawe licówki kraków: https://implantis.com.pl/protetyka-stomatologiczna/licowki-porcelanowe/) posiadają ustaloną grubość i zwykle pierwszym etapem pracy dentysty przed ich zamocowaniem będzie spiłowanie gruntownie takiej warstwy szkliwa.


Proces ten zwykle przebiega całkowicie bezboleśnie, lecz istnieje opcja zaaplikowania miejscowego znieczulenia dla szczególnie delikatnych pacjentów. Licówki są przytwierdzane do uzębienia przy pomocy cementu.
18-06-29 10:12:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.