Jak uzupełnić brakujące uzębienie?

Kompletne uzębienie jest nadzwyczaj ważne dla człowieka w każdym wieku z co najmniej paru powodów.


Po pierwsze poprawne drobienie jedzenia ma wpływ na funkcjonowanie całego układu trawiennego, natomiast braki w uzębieniu prowadzą w tym przypadku do nieodwracalnych skutków.


Usunięcie jednego czy też paru zębów nadzwyczaj niepomyślnie oddziałuje na zgryz, jako że pozostałe pomału się wówczas przesuwają. Piękny uśmiech jest naszym atrybutem, zaś deficyty w uzębieniu mogą stać się źródłem kompleksów, nie wyłącznie u młodych osób. Równocześnie człowiecze ząbki mają swą żywotność, jaka zależy nie jedynie od prawidłowej higieny jamy ustnej, lecz także od genetycznych czynników. Ząbki często tracimy również w skutek rozmaitego rodzaju wypadków.


Więcej treści

Co możemy kupić chłopcu od 7 do 13 lat?

higiena
Napisane przez: Adam Mikołajczyk, Kostrzewa PR
Posiadasz syna w szkolnym wieku, którego rozpiera energia? Nie masz pojęcia w jaki sposób go okiełznać? Spróbuj zmęczyć go rozrywką na powietrzu.


Wiemy, iż nie jest to proste, pomimo to chcemy Ci zaproponować parę prostych podejść.


rehabilitant
Zainspirowane przez: morguefile.com


Nie każdy brak w uzębieniu musi oznaczać konieczność zastosowania protetyki zaawansowanej którą są implanty celem odzyskania pięknego uśmiechu, bowiem w niektórych przypadkach starczy wykorzystać licówki (strona tutaj). Czym one są? Licówki to cieniutkie nakładki cementowane na zewnętrznej powierzchni ząbków, których zadaniem jest ukrycie wszelkich niedoskonałości, takich jak pęknięcie i oszczerbienie. W wielu sytuacjach idealny, śnieżnobiały uśmiech demonstrowany przez celebrytów w TV są to właśnie licówki. Jakim sposobem zakłada się tego rodzaju nakładki? Licówki posiadają ustaloną grubość i zwykle pierwszym etapem pracy dentysty przed ich zamocowaniem będzie spiłowanie gruntownie takiej warstwy szkliwa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.