Jaki typ aktywności będzie dobry na wiosnę? Co może sprawdzić się dla ludzi w różnym wieku?

Warto uprawiać sport oraz być aktywnym cały rok. Natomiast niestety, w zimie ze względu na pogodę nie zawsze mamy ochotę wychodzić z domu na jakiekolwiek zajęcia pod dachem, nie wspominając już o uprawianiu jakiegoś sportu na dworze. Z tego powodu wiosną, gdy pogoda się polepsza ochoczo planujemy różnego rodzaju aktywności chcąc polepszyć swoją kondycję jak również zrzucić parę kilogramów. Co będzie dobrym pomysłem na tego typu wiosenną aktywność?

joga
Napisane przez: Amy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Joga od dłuższego czasu, cieszy się wielką popularnością pośród wielu osób w każdym wieku. Jest ona świetna nie tylko dla młodych ludzi. Doskonale bowiem polepsza elastyczność ciała i powoduje, iż jesteśmy bardziej sprawni. Nie wymaga bardzo skomplikowanego oraz drogiego sprzętu jak w przypadku różnych innych dyscyplin sportu. Przyda się na pewno mata do jogi jak również wygodny oddychający strój, jaki nie będzie ograniczał naszych ruchów (zobacz i odkryj więcej tu). Możemy też ze względów praktycznych kupić pokrowiec na matę do jogi, w którym wygodnie przetransportujemy naszą matę na miejsce ćwiczeń. Warto wiedzieć, że jogę ćwiczy się na boso, dlatego żadne sportowe, kosztowne buty nie są tu potrzebne. Kolejną propozycją dla osób, jakie nie są przekonane do biegania albo też uprawiania bardziej męczących sportów na świeżym powietrzu, jest aqua aerobik. To dosyć nowy rodzaj fitnessu w Polsce, jaki zyskuje na popularności z roku na rok. Są to ćwiczenia wykonywane w grupie, w basenie pod okiem trenera. Tego typu zajęcia mają sporo zalet oraz są odpowiednie niemal dla wszystkich. Nawet dla kobiet w ciąży czy osób starszych. Nie obciążamy ćwicząc w ten sposób kręgosłupa czy stawów. Ćwiczenia te wyszczuplają, budują tkankę mięśniową jak też zmniejszają cellulit, a to wszystko bez obawy przed urazami, jaki to jednak zdarzają się czasem w innych typach aktywności.


Więcej treści

Nie zastań się -

Odzież sportowa
Napisane przez: Adidas
Zainspirowane przez: Adidas
Jeśli nie pragniemy posiadać trudów ze stawami, z sztywnym kręgosłupem i chcemy posiadać pewność, iż ciągle będziemy posiadali niesamowitą kondycję, to bez wątpienia warto zatroszczyć się o to, abyśmy jak najczęściej byli w ruchu i by nasze mięśnie nie były nigdy zastane.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.