Kłopoty z zaburzeniami na tle emocjonalnym u nastolatków, warto skonsultować ze specjalistą od psychologii dziecięcej.

Kłopoty z zaburzeniami emocjonalnymi u dzieci, należy omówić z psychologiem. Dzisiaj problem rozwodów, za którym stoją niejednokrotnie życiowe dramaty i wielkie cierpienie, głównie dzieci, jest ogromne. W Polsce co czwarte małżeństwo kończy się rozwodem. U dzieci, konsekwencją rozpadu małżeństwa, jest wystąpienie tzw. zespołu ucznia problemowego.
dobry psycholog
Napisane przez: Simon Fraser University - University Communications
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Takie dzieci częściej wagarują otrzymują złą ocenę ze sprawowania. Są sprawcami przemocy. Z opuszczaniem lekcji szkolnych i niedostateczną oceną ze sprawowania silnie korelują zachowania autodestrukcyjne – picie alkoholu, zażywanie narkotyków, palenie papierosów oraz inne nałogi.

Więcej treści

Najlepszy medykament na często spotykany ból głowy czy też gorączkę

ibum forte
Napisane przez: Midland
Zainspirowane przez: Midland
Jeżeli uskarżamy się na różnego rodzaju bóle, które jednak należą do kategorii takich dosyć umiarkowanych, zazwyczaj wykorzystujemy leki popularne oraz do nabycia bez większego kłopotu w aptekach.


Rozwód rodziców i związane z tym złe odczucia prowadzą do tego, że dzieci nie radzą sobie z emocjami. Dzieci często odczuwają smutek. To, że dzieci rzadziej niż rodzice umieją okazać swoje emocje doprowadza do stanów depresyjnych. Dzieci doznają pustki i poczucia beznadziejności. Dominującymi nastrojami emocjonalnymi dzieci z rodzin rozwiedzionych są także niedowartościowanie, oraz poczucie winy, agresja. Takie dzieci prawie wcale albo bardzo rzadko odczuwają dobre stany emocjonalne. Zależność dziecka od rodziców oraz jego niedojrzałość emocjonalna, zwiększa ryzyko na zranienie problem dostrzegają już psychoterapeutki w Katowicach|pisze psychoterapeuta z Katowic na swoim blogu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.