Kto powinien złożyć roczne oświadczenie podatkowe PIT 2017

Czas, forma oraz czas składania oświadczenia podatkowego mogą być kłopotem podatnika. Musimy zatem wiedzieć, czy małe przychody i zarobki też zmuszają do rozrachunku rocznego? Do kiedy trzeba oddać roczny PIT 2017? Komplikacją może być też wybór formy - zatem czy trzeba deklarację złożyć papierowo, wyekspediować pocztą czy też może elektronicznie.
Czy muszę dostarczyć zeznanie podatkowe, jeżeli zarabiałem mało? Zeznanie roczne złożyć muszą wszystkie osoby, które w danym roku uzyskiwały jakiekolwiek dochody.


Więcej treści

Kiedy dobrze jest udać się do psychologa i jak wybrać dzisiaj dla siebie odpowiedniego profesjonalistę?

psycholog z Bośni
Dzisiaj coraz więcej osób świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że chore może być nie tylko ciało, ale również dusza człowieka. Nikogo już nie dziwi chodzenie na profesjonalną terapię, której zadaniem jest pomóc pacjentowi uporać się z własnymi kłopotami, a w pierwszej kolejności z ich źródłem. Ogromnym zainteresowaniem charakteryzują się obecnie usługi doświadczonych psychologów, psychiatrów oraz terapeutów, którzy szkolą się, aby pomagać ludziom. Pacjent ma do wyboru terapię w grupach, jaka jest wykorzystywana między innymi w przypadku osób uzależnionych, a prawidłowo zrealizowana jest w stanie zagwarantować naprawdę świetne efekty. Takie terapię wykorzystuje się również w sytuacji, kiedy pacjentowi ulgę przynieść może towarzystwo osób z takimi samymi kłopotami. Alternatywą dla terapii grupowych jest terapia indywidualna, jaka również jest bardzo efektywna, w szczególności jeżeli pacjent nie jest gotowy, by podzielić się własną historią z innymi osobami. Terapia, jak już sama nazwa sugeruje, prowadzona jest przez terapeutę tylko dla jednej osoby, wobec czego jego uwaga maksymalnie skupia się na pacjencie.


O ile podatnik nie otrzymał ani grosza przychodu – oświadczeń nie składa. Nie składa jej też, jeżeli w latach wcześniejszych przychód uzyskiwał, a w roku 2017 taki przychód nie wystąpił. Gdy podatnik w danym roku uzyskał stratę, to powinien złożyć zeznanie podatkowe. Zadaniem podatnika jest udowodnienie dochodów z konkretnego roku, zaś uprawnieniem – wykazanie kosztów otrzymania albo straty z lat minionych. Deklaracja z utratą może się okazać przydatna w kolejnych latach – utrata może być potrącana od dochodu w kolejnych latach podatkowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź .


Obliczanie podatku
Napisane przez: Images Money
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli podatnik uzyskał przychody równe kosztom pozyskania, powinien on dostarczyć deklarację roczną. Nie ma znaczenia suma przychodu, lecz sam fakt ich pozyskiwania. Jeśli podatnik zarobił mniej aniżeli wynosi wartość tzw. kwoty wolnej od podatku – zatem mniej niż 3091 – powinien dostarczyć deklarację. W takim wypadku podatek wyniesie zero . Jeżeli (zobacz zobaczysz) podatnik uzyskiwał jedynie kwoty zwolnione z opodatkowania – oświadczeń nie składa. Jeżeli natomiast pozyskiwał on dochody opodatkowane i zwolnione z opodatkowania bądź nie podlegające podatkowi – w zeznaniu rocznym oświadcza on tylko dochody opodatkowane, niezwolnione; dochodów zwolnionych i nieopodatkowanych w deklarację taką nie wpisuje. pity - www.pitax.pl -


Jeżeli podatnik pozyskuje dochody z zagranicy zaś w Polsce nie pozyskuje innych przychodów, to deklarację wypełni wyłącznie, jeśli umowa międzynarodowa nakazuje mu zastosować do jego dochodów strategię proporcjonalnego odliczenia.
Jeżeli podatnik nie pozyskiwał przychodów na terytorium kraju natomiast umowa międzynarodowa wskazywała na strategię zwolnienia z progresją – podatnik deklaracji nie składa (cała kwota będzie bowiem zwolniona z opodatkowania). Jeżeli jednak podatnik oprócz przychodów zagranicznych osiąga również w kraju przychody podlegające opodatkowaniu, to rozliczenie PIT 2017 musimy złożyć. Więcej porad znajdziesz na stronie rozliczenie pit 2017.
18-06-21 21:29:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.