Kto to jest pedodonta?

Stomatologia to dyscyplina medycyny wyróżniająca się licznymi specjalnościami. Pewną z nich jest pedodoncja, zatem stomatologia dziecięca.


Lekarz pedodonta wyspecjalizowany jest w chorobach zębów dzieci jak też wadami rozwojowymi zgryzu.
wizyta


Ciąża, USG
Napisane przez: iStock
Zainspirowane przez: iStock


Dziedzina ta została wyodrębniona przez wzgląd na różną budowę zębów a także całego układu zębowego maluchów. Z różnej budowy wynikają charakterystyczne problemy, które dotykają dziecięce uzębienie. Pedodonta trudni się ich leczeniem, lecz także leczeniem chorób błony śluzowej i korekcją wad zgryzu u maluchów. Tym zajmuje się właśnie pedodoncja Wrocław to miasto w jakim bez problemu znajdziemy takiego specjalistę.


napar
Napisane przez: lumiere


gabinety stomatologii dla dzieci częstokroć są specjalnie przygotowane pod małych pacjentów. Jest to ważne, albowiem wizyta u stomatologa praktycznie za każdym razem jest dla maluszka źródłem stresu. Barwny, bardziej przyjazny gabinet jak też zabawki pomagają złagodzić nerwy generowane poprzez wizytę u stomatologa. Warto mieć na uwadze, że w czasie wyrzynania ząbków ujawniają się nierzadko wady zgryzu, natomiast same ząbki są szczególnie narażone na powstawanie próchnicy. Z tej przyczyny na przegląd stomatologiczny trzeba wybierać się z latoroślą nie rzadziej aniżeli raz na sześć miesięcy.

Jeśli czytasz przedstawiany artykuł to znaczy, że wątek Cię niezwykle zafascynował - wejdź na odnośnik do strony dieta pudełkowa katowice, a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Przed pierwszą wizytą u stomatologa trzeba przeprowadzić konsultację, w szczególności kiedy dziecko lęka się dentysty.
W trakcie takiej wizyty maluch ma sposobność zaznajomić się dentystą, obejrzeć jego gabinet oraz znajdujące się w nim sprzęty, co pozwoli zmniejszyć stres w czasie przyszłych nieodzownych zabiegów. Pamiętaj, sprawdzaj dziecku zęby codziennie, kontroluj poprawność mycia, wyrabiaj dobre przyzwyczajenia oraz sam dawaj przykład.
20-02-21 07:55:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.