Prawdziwe łuki marzeniem wielu panów czyli w jaki sposób da się samodzielnie wykonać tego typu zabawkę.

Wielu chłopaków kiedyś pewnie marzyło i nadal marzy o tym, aby mieć swój własny łuk. Co ciekawe, te marzenia z dzieciństwa niekiedy realizowane bywają dopiero jak się dorośnie, a możliwości na to są dwie. Po pierwsze można swój wymarzony łuk po prostu kupić w sklepie, dostępna jest ich duża liczba przeróżnych modeli i odmian.

łucznictwo, sport, łuki
Cenowo różnie to wygląda, już za kilkadziesiąt złotych kupić się da coś, z czego w miarę wygodnie będzie można strzelać, a za kilkaset już bardzo dobry sprzęt, jaki w zupełności wystarczy przeciętnemu amatorowi.

Jeśli czytasz ten artykuł to znaczy, że wątek Cię niezwykle zafascynował - kliknij odnośnik do strony nike air jordan retro 4, a znajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Są też oczywiście łuki profesjonalne, dużo kosztowniejsze ale również dające zupełnie inne możliwości. Jeśli ktoś będzie mógł sobie kupić taką zabawkę, to naprawdę będzie z niej zadowolony. Drugą opcją jest wykonanie łuku samemu, tak jak to robili ludzie przed wiekami. Tka naprawdę nie jest to aż tak bardzo trudne, jak początkowo się może wydawać, oczywiście jeśli się będzie przestrzegać kilku istotnych zasad. Na szczęście nie ma też obecnie problemów ze zdobyciem takiej wiedzy, więc jeśli tylko komuś przyjdzie ochota na zrobienie swojego łuku to może zaczynać.

Panuje bardzo mylne przekonanie, że drewniane łuki wykonuje się z wygiętych gałęzi związanych sznurkiem, tymczasem wszystko inaczej wygląda. Łuki powstają z wyciętych z pnia desek o odpowiednio dobranych parametrach. Przede wszystkim należy wybrać rodzaj drewna, z jakiego łuk się będzie chciało robić. Więcej informacji tu:


Więcej treści

Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?

timberworks
Napisane przez: gwaar
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Od czasu do czasu mówi się, że w Polsce mamy znacznie więcej ludzi z dyplomem, niż w innych państwach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - prawdziwa sytuacja jest nieco inna.

Nie każdy się będzie na to nadawał, dlatego też przy swoim pierwszym łuku należy tu poszukać odpowiednie informacje lub dopytać się kogoś kto ma jakieś doświadczenie. Jednak bez względu na wybrany gatunek bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie takiego materiału. Wybrana deska nie powinna być sękata a słoje powinny iść równo i prosto. Trzeba ją także dobrze wysuszyć, bo tylko wtedy łuk będzie miał odpowiednią sprężystość i wytrzymałość. Jeżeli materiał będzie już przygotowany, to można się zabrać za samo zrobienie łuku, to znaczy przycięcie wstępnego kształtu z deski, odpowiednie wyprofilowanie i zabezpieczenie przed wilgocią.
20-04-26 07:24:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.