Rehabilitacja nie jest przecież taka uciążliwa

Kiedy dotykają nas różne dolegliwości powiązane z ruchomością stawów, zdaje się nam, iż jest to ogromna tragedia. To jednak nieprawda. W wielu przypadkach pomaga zwyczajna codzienna rehabilitacja, nawet łatwymi, domowymi sposobami.


kule ortopedyczne
Napisane przez: SXC.hu
Zainspirowane przez: SXC.hu


Wypadek lub kontuzja nie są łatwe. zwłaszcza, gdy mamy chorą nogę oraz trudno nam się poruszać. Znakomite kule ortopedyczne zwiększą naszą sprawność. Ważne jest, aby były one solidne. Trzeba oczywiście nauczyć się prawidłowego poruszania się, aby skutecznie odciążyć uszkodzoną nogę. Uchwyt powinien być miękki, by było nam komfortowo, gdy opieramy się na kuli. Kule powinny posiadać także obejmę na przedramię, to ułatwi chodzenie z kulą. Sprawdźmy także, czy kule są lekkie. Dopasujmy kule do wzrostu,. Warto, aby kule posiadały antypoślizgowe nasadki, które zapobiegają poślizgom na różnych powierzchniach.


Więcej treści

Często zadawane pytania tyczące się szkoleń pierwszej pomocy

ludzie
Napisane przez: AJ Cann
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Czy instruktaże pierwszej pomocy są obowiązkowe? Na podstawie których przepisów prawnych pracodawca ma tenże obowiązek? Co ile lat muszą odbywać się szkolenia pierwszej pomocy pracowników?


guma do ćwiczeń
Napisane przez: Fit4Fun


Rzecz jasna każda] kontuzja wymaga rehabilitacji. Chodzimy czasem na kosztowne zabiegi. Dobrze jest postawić również na łatwe ćwiczenia w domowym zaciszu. Guma do ćwiczeń idealnie nadaje się do wszelakich wad postawy, bólów zwyrodnieniowych. Spełnia swoje lecznicze zadania także po długotrwałym unieruchomieniu stawów, na przykład, kiedy nasza kończyna leżała w gipsie. Można wybrać poziom oporu tej gumy, zależnie od siły ćwiczącego. Z gumą z sukcesami będziemy ćwiczyć w domowym zaciszu nawet podczas oglądania telewizji. Dzięki niej szybko odzyskamy dawną sprawność. Możemy wybrać zestaw różnych gum, który zawiera gumy rozmaitej długości o różnym stopniach zaawansowania.


Warto wybierać proste acz skuteczne pomoce do ćwiczeń. Bez kuli niejednokrotnie nie możemy się obejść, a guma sprawi, iż błyskawicznie wrócimy do utraconej sprawności. Wystarczy jedynie regularnie ćwiczyć.
18-01-18 09:51:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.