Rodzaje badań USG - zdobądź potrzebne informacje

Są sytuacje, w których może pojawić się ból dotykający niektóre części cała, wówczas warto niezwłocznie wybrać się do doktora w celu pilnych konsultacji, bądź też - finalnie - na właściwe badania, by odnaleźć źródło bólu.


Jednym z takowych badań jest USG, stosowane, aby zobrazować oraz zbadać tkanki ciała.


Więcej treści

Każdy doskonale wie, że o zęby należy dbać przez całe życie - jeżeli jednak coś zaczyna Cię niepokoić, to nie należy czekać z wizytą u dentysty

zima
Napisane przez: woodleywonderworks
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Najszczęśliwsi są ludzie, którzy nie mają żadnych problemów z uzębieniem. Regularnie je czyszczą i to w sumie wystarcza, aby ich uśmiech był ujmujący oraz piękny.


Kobieta
Napisane przez: Nelson L.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Ból dotyczyć może również obszaru kolan, toteż wybrać się warto na badania, by możliwe było zobrazowanie źródło bólu oraz ostateczne ustalenie leczenia w celu wyeliminowania problemu. Niezwykle ważne jest też to, by ocenić sprawność stawu kolanowego. USG kolana jest najczęściej wykonywanym badaniem tego typu, gdyż staw kolanowy nader często ulega urazom i schorzeniom uniemożliwiającym codzienne funkcjonowanie- http://www.rehabilitacje.org/pracownia-usg. Zazwyczaj ma ono miejsce przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który ukazuje właściwy obraz i umożliwia postawienie diagnozy.

Podczas badania, specjalista przykłada do obszaru badanego posmarowaną żelem głowicę ultrasonograficzną. Pacjent musi przede wszystkim leżeć na plecach, z kolei na polecenie badającego - zmienić pozycję kolana. Jeśli w trakcie badania sprawdzana jest dolna część kolana, wtedy pacjent musi położyć się na brzuchu. W trakcie USG kolana można sprawdzić choćby uszkodzenie więzadeł, łękotek, bądź zapalenie kaletek oraz możliwą obecność wysięku w stawie.


Nieinwazyjną metodą tegoż badania jest USG ortopedyczne, które ma na celu przede wszystkim sprawdzić stan choćby kolana, bioder, łokci albo barku- ortopedyczne istotne wskazówki na stronie. Zwykle trwa ono kilka do kilkunastu minut, natomiast wyniki można niejednokrotnie odebrać już po paru chwilach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.