Sprzęt medyczny - zestaw konieczny w domu i poza nim

W miejscu zamieszkania, w aucie również w fabryce powinna mieścić się apteczka pierwszej pomocy. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy taki komplet będzie nam niezbędny i należy koniecznie o każdej porze mieć go w pobliżu.
Opakowanie apteczki powinno być odporne na uszkodzenia machinalne a także praktyczne w użyciu.
sprzęt medyczny
Napisane przez: Agência de Notícias do Acre
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Powinna ona mieć wszystkie możliwe środki do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Oznakowana winna być białym krzyżem na czerwonym lub zielonym tle. Jak tylko Polska weszła do Unii Europejskiej musi posiadać znak CE. Każda apteczka pierwszej pomocy powinna znajdować się w miejscu nieprzystępnym dla dzieci, przeznaczonym jedynie dla dorosłych. W naszym mieszkaniu prócz apteczki powinien również być miernik temperatury do mierzenia ciepłoty organizmu.

Znakomitym miernikiem ciepłoty jest termometr posiadający słupek rtęci. Wskazuje on nade wszystko trafną temperaturę organizmu. Niestety ze względu na szkodliwą rtęć trudno w dzisiejszych czasach tego typu termometr zakupić. Zestaw pierwszej pomocy (oferta na http://czarmed.pl/sklep/torby-medyczne/250-zestaw-pierwszej-pomocy-typu-b-w-torbie.html) w zakładzie pracy powinien być ustalony w porozumieniu z lekarzem sprawującym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad zatrudnionymi, z ujęciem typów i nasilenia występujących niebezpieczeństw.
nauka pierwszej pomocy
Napisane przez: The U.S. Army
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Musi być zlokalizowana w miejscu ogólnie dostępnym i widocznym. Apteczka musi zawierać jedynie konieczne środki, w niedużych ilościach, służące do ratowania oraz spis zawartości. Obowiązek posiadania apteczki wynika z kodeksu pracy.


Więcej treści

Ulepsz swą formę stosując właściwe leki - dzisiaj kupisz je w aptece bez problemu

stosowanie leków na dolegliwości
Napisane przez: kev-shine
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To normalne, że czasem przydarzają się przeróżne bóle, infekcje albo choroby – istotne staje się to, by właściwie z nimi walczyć. Pomocne przy podobnych działaniach okazują się leki i suplementy diety. Należy pamiętać o tym, że nie wszystkie leki dostępne w aptekach wymagają recepty. W niektórych przypadkach można kupić środki bez recepty oraz wspomagać swoje zdrowie.

Mimo iż polskie przepisy oraz przepisy unijne nie obligują kierowców do posiadania apteczki samochodowej, jako koniecznego wyposażenia auta trzeba jednakże ją mieć. Każdym, bowiem kierowca jest zobligowany do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku a jak ma to wykonać, jeśli w jego aucie nie znajduje się apteczka samochodowa do udzielania pierwszej pomocy. Trzeba zainwestować w apteczkę, która będzie posiadała: bandaże, kompresy gazowe, plastry z opatrunkiem i bez, opaskę uciskową, środek dezynfekujący, ustnik do zrobienia sztucznego oddychania, rękawiczki ochronne, chustę trójkątną, koc termoizolacyjny, nożyczki, agrafki, a także instrukcję udzielania pierwszej pomocy.
18-06-22 04:38:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.