W jaki sposób można dbać o siebie, aby wiele lat móc się cieszyć zdrowiem, aktywnością i być zadowolonym z życia

Spoglądając z zainteresowaniem na siedemdziesięciolatka biegającego maratony wielu ludzi osób zazdrości mu zdrowia i kondycji. Jednak nie mają świadomości tego, że będzie za tym stała w pierwszej kolejności właściwy tryb życia. Żeby przez wiele lat utrzymywać odpowiednią formę i mieć dobre zdrowie nie wystarczy jedynie chcieć, lecz należy również zrobić odpowiednie kroki w tym kierunku.
ćwiczenia fitness
Napisane przez: Anders Eriksson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Po pierwsze trzeba zacząć od diety - blog dbam o siebie, bo to ona właśnie jest odpowiedzialna za większość problemów ze zdrowiem. Przede wszystkim dieta musi być różnorodna i bogata dużą ilość niezbędnych składników. Obecnie, w erze fastfoodów oraz słodyczy nie bardzo się już pamięta, jak duże znaczenie będą miały warzywa i owoce. Znacznie prościej jest kupić dziecku ciastko, niż banana lub jabłko, a niestety tak utrwalone nawyki przekładają się później na to, czym się będzie żywił dorosły. Ograniczenie tłuszczów i cukrów jest niezbędne dla utrzymania organizmu w dobrym zdrowiu, bo w zbyt dużej ilości mają one bardzo zły wpływ. Warto również zmniejszyć jedzenie ciężkich potraw potraw, unikać nadmiernego solenia i przede wszystkim spożywać posiłki dość regularnie - zdecydowanie zdrowiej jest zjadać pięć razy na dzień nieduże posiłki, niż przed spaniem zjadać podwójny obiad.


Więcej treści

Przemyślane nastawienie do aktywności fizycznej w aktualnych czasach

zdrowie - landszaft
Napisane przez: Charles Haynes
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Aktualnie jest duży lobbing na zdrowe odżywianie i praktykowanie sportu. Zależnie od płci oraz wieku powinniśmy stosować odpowiednie składniki.

Dieta, warzywa, odchudzanie
Napisane przez: Genkaku
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Następną bardzo ważną sprawą, o którą trzeba zadbać jeżeli się chce długo i zdrowo żyć, jest fizyczna aktywność - url. O tym, jak istotny jest ruch na świeżym powietrzu mówi się od dawna, wielokrotnie to zresztą potwierdziły liczne badania. I nie trzeba tu trenować od razu wyczynowo któregoś ze sportów, zupełnie powinno wystarczyć kilka razy na tydzień po pół godziny jeździć na rowerze, pływać lub biegać. Bardzo popularne są ostatnimi czasy najróżniejsze siłownie i kluby fitness, kupno karnetu do takiego miejsca na pewno będzie doskonałą inwestycją w swoje zdrowie. Oczywiście nie można planować, że jeśli się będzie odpowiednio odżywiać i systematycznie ćwiczyć, to się dożyje starych lat. Jednak na pewno w dużym stopniu ograniczy to możliwość wystąpienia wielu niebezpiecznych chorób, a z pewnością zwiększy energię i zadowolenie z codziennych dni.
17-09-18 06:48:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.