Ważne wskazówki i porady dla ludzi, którzy zamierzają wybrać się pierwszy raz na siłownię.

Większości panów marzą się masywne barki, rozbudowana klatka i naprężone bicepsy. I w praktyce nie powinno być żadnego problemu, żeby osiągnąć taki wygląd, trzeba jednak poświęcić na to sporo wysiłku i trudu. W ostatnich latach w naszym kraju pojawiła się moda na zdrowy, sportowy wygląd.
Otwieranych jest coraz więcej klubów i siłowni, i o dziwo są one pełne klientów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w parę tygodni nie uzyska się siły i wyglądu kulturysty, na coś takiego potrzeba parę lat ciężkiego trenowania. Jednak nawet kilka treningów na tydzień pozwolą na to, żeby jednak wzmocnić mięśnie, poprawić wygląd i pozbyć się tłuszczyku. Z tego też powodu warto zrobić pierwszy krok i udać się na pierwszy trening, być może będzie to nową, naprawdę przydatną pasją. Spora część klubów oferuje dla nowych osób wprowadzające treningi.
ćwiczenia
Napisane przez: J@YGS
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Podczas nich będzie możliwość zapoznania się z wyposażeniem siłowni, a także poznać podstawy wykonywania ćwiczeń. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla amatorów, ponieważ wbrew pozorom w czasie ćwiczeń siłowych jest łatwo o uraz. Bardzo duże znaczenie ma odpowiednia rozgrzewka, która przygotowuje ciało na duży wysiłek. Trzeba też pamiętać o tym, żeby wszystkie ćwiczenia wykonywać w odpowiedni sposób, nieprawidłowa technika także może być przyczyną jakiegoś urazu.

Więcej treści

Sprzęt do ćwiczeń na zgrabną sylwetkę

odzież sportowa
Napisane przez: Adidas
Zainspirowane przez: Adidas
Kto nie chciałby mieć własnej siłowni w mieszkaniu, oczywiście nie mówimy o kompleksowym wyposażeniu siłowni, gdyż mało kto, ma aż tak ogromne mieszkanie, a jedynie o kilku najistotniejszych urządzeniach rozwijających najczęściej używane grupy mięśni.


Po kilku tygodniach okresu przygotowawczego można przystąpić do układania bardziej konkretnego planu treningowego. W dużym stopniu będzie on zależał od tego, jakie będą oczekiwania danej osoby od jej pobytu na siłowni. Pomimo tego że przeważnie będą to takie same ćwiczenia, to przez dobieranie obciążenia i ilości powtórzeń osiągnie się zupełnie inne funkcje.

Pragniesz poszerzyć swą znajomość rzeczy z tego zakresu? Z tą myślą stworzyliśmy kolejny post na poniższej stronie - ciekawa treść (http://surfszkola.pl/kontakt/) oczekuje tam na Ciebie.

Jeśli ktoś nie ma odpowiedniego doświadczenia, to także dobrze żeby skorzystał z porady profesjonalnego trenera. On ułoży dokładny trening mięśni ramion i innych grup mięśniowych i dopasuje niezbędne ćwiczenia. Jest to o tyle ważne, że na każdą partię mięśniową rozmaitych ćwiczeń jest naprawdę sporo, trzeba więc decydować się na takie, jakie dadzą najlepsze efekty. Wraz z upływem czasu trzeba taki trening modyfikować i dopasowywać go do nowych możliwości, tak aby cały czas się rozwijać.
Niezwykle istotne w czasie siłowych ćwiczeń jest właściwe odżywianie, o tym także nie można zapominać. Dźwiganie ciężarów wymaga mnóstwa energii, którą trzeba dostarczyć, a po treningu niezbędne będzie białko w celu odbudowy odpowiedniej masy mięśniowej. Aktywnym sportowcom przydatny też będzie suplement bcaa - , który w dużym stopniu poprawia regenerację organizmu po ciężkim treningu.
19-03-18 11:34:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.