Wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli pragniesz studiować psychologię

Są to specyficzne studia. Łączą parę dyscyplin nauki, wymagają od aspiranta dosyć szerokiej wiedzy ogólnej.


Przyjmuje się , że przyszły psycholog winien być empatyczny, subtelny w stosunku do pozostałych osób jak też być dobrym słuchaczem.
psychologia
Napisane przez: Arya Ziai
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kompetentny psycholog to świetny diagnosta – potrafi scalić fakty z relacją swojego pacjenta w sensowną całość oraz wysnuć właściwe wnioski. Może pracować w określonym nurcie, ale ma pełną świadomość tego, że każdy z pacjentów wymaga indywidualnego podejścia. Częstokroć współdziała z innymi specjalistami, co wymaga pewnych zdolności koniecznych do pracy w grupie. Jednakże podstawową cechą przyszłego psychoterapeuty jest ciekawość drugiego człowieka. Ochota poznania jak też odgadnięcia jego historii, motywacji, zachowań. Oraz potrzeba niesienia wSPArcia. Chyba, iż nie planujesz pracować z pacjentem, tylko dla przykładu w reklamie bądź HR – chociaż w końcu nie musimy zostać psychologiem, aby się w nich spełniać.


Psychologia nie jest kierunkiem ściśle humanistyczny, tak jak sądzi o nim większa część osób. Od pierwszego roku przewijają się na nim przedmioty połączone z neurobiologią, ogólnie – związane z pracą i budową mózgu. W następnych latach dochodzi też statystyka. Prócz tego, na rozmaitych etapach studiów natrafimy elementy filozofii, antropologii a także rzecz jasna – lektorat z wyselekcjonowanego języka obcego.
Co do przedmiotów ściśle psychologicznych, zależnie od programu danej uczelni, będziesz uczył się psychologii klinicznej, społecznej, rehabilitacji, psychopatologii, diagnozy oraz ekspertyzy, itp.
19-04-05 07:43:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.