Wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli pragniesz studiować psychologię

Są to specyficzne studia. Łączą parę dyscyplin nauki, wymagają od aspiranta dosyć szerokiej wiedzy ogólnej.


Przyjmuje się , że przyszły psycholog winien być empatyczny, subtelny w stosunku do pozostałych osób jak też być dobrym słuchaczem.


psychologia
Napisane przez: Arya Ziai
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kompetentny psycholog to świetny diagnosta – potrafi scalić fakty z relacją swojego pacjenta w sensowną całość oraz wysnuć właściwe wnioski. Może pracować w określonym nurcie, ale ma pełną świadomość tego, że każdy z pacjentów wymaga indywidualnego podejścia. Częstokroć współdziała z innymi specjalistami, co wymaga pewnych zdolności koniecznych do pracy w grupie. Jednakże podstawową cechą przyszłego psychoterapeuty jest ciekawość drugiego człowieka.

Zaaferowały Cię wiadomości opublikowane w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę, która też Cię się będzie podobać.

Ochota poznania jak też odgadnięcia jego historii, motywacji, zachowań. Oraz potrzeba niesienia wSPArcia. Chyba, iż nie planujesz pracować z pacjentem, tylko dla przykładu w reklamie bądź HR – chociaż w końcu nie musimy zostać psychologiem, aby się w nich spełniać.


Psychologia nie jest kierunkiem ściśle humanistyczny, tak jak sądzi o nim większa część osób. Od pierwszego roku przewijają się na nim przedmioty połączone z neurobiologią, ogólnie – związane z pracą i budową mózgu. W następnych latach dochodzi też statystyka. Prócz tego, na rozmaitych etapach studiów natrafimy elementy filozofii, antropologii a także rzecz jasna – lektorat z wyselekcjonowanego języka obcego.


Więcej treści

W jakim miejscu odnaleźć doskonałą szkołę rodzenia oraz czego można się w niej dowiedzieć?

szkoła rodzenia gdynia
Napisane przez: Fotolia
Zainspirowane przez: Fotolia
Będziecie rodzicami - każdy już w Waszych rodzinach o tym wie. To normalne, że boisz się rozwiązania i tego co będzie potem, lecz dużo niewiast rodzi dzieci każdego dnia oraz nic im się nie dzieje niewłaściwego.


Co do przedmiotów ściśle psychologicznych, zależnie od programu danej uczelni, będziesz uczył się psychologii klinicznej, społecznej, rehabilitacji, psychopatologii, diagnozy oraz ekspertyzy, itp.
19-01-31 08:07:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.