Na problemy z tym jak się poruszamy

Kiedy jesteśmy małymi berbeciami wiele działań jesteśmy w stanie robić intuicyjnie. Nasze ciało podpowiada nam jak właściwie postawić nogi, by się nie przewracać, jak utrzymywać plecy. Jednak później okazuje się, że mamy jakieś odstępstwa od normy, czasem płaskostopie, bywa, że któryś z odcinków kręgosłupa jest za mocno wygięty.

Wtedy powinniśmy pójść do ortopedy. Lekarz ortopeda w Krakowie podpowie nam, co robić, by dana choroba się nie pogłębiała. Zdarza się, że już w szkole w trakcie badań okresowych wychwytywane są niektóre wady postawy i w takiej sytuacji uczeń musi uczestniczyć w lekcjach dotyczących gimnastyki korekcyjnej. Ale czasem sytuacja jest nagła. W czasie jakiś zawodów, jak też po prostu w trakcie wykonywania codziennych czynności ktoś doznaje jakiegoś urazu i niezbędna jest rehabilitacja, a co za tym idzie często pomoc ortopedy.

Jak dowiedzieć się, czemu nasze kolano nie jest sprawne

Wszystkich, chociaż raz pobolewało kolano. Zdarza się, że za bardzo je męczyliśmy, często zbyt szybko wstaliśmy z łóżka, lub po prostu się potknęliśmy. Jeżeli ból trwał przez chwilę i nie wzmagała się podczas chodzenia, to wszystko w porządku. Inaczej jest, gdy ból jest z nami przez długi czas. Wtedy powinniśmy udać się do doktora i poprosić o skierowanie na USG kolana .www.rehabilitacje.org/pracownia-usgocenę stanu kolana. Dzięki temu badaniu uda się określić przyczynę ograniczenia funkcjonowania kolana. Oczywiście sporo osób używa żele na ból kolana, albo opaski uciskowe. Ale nie zawsze to pomoże, na dłuższą metę konieczna może być operacja albo jakiś zabieg, który pozwoli nam normalnie funkcjonować. Nie możemy bagatelizować problemów ze stawem kolanowym, bo może dojść do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Powinniśmy również słuchać lekarza, jeśli zalecił nam niechodzenie przez tydzień, to z powodu tego, że kolano przestało boleć nie można po dwóch dniach zaczynać biegać. Staw kolanowy niezmiernie łatwo uszkodzić. Dlatego tak istotna jest właściwa profilaktyka, np. jeśli bieganie to we właściwych butach, by nie obciążać za bardzo kolan. Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że warto też zadbać o sposób odżywiania, bo ona też ma wpływ na właściwe działanie stawów.