Katar, co robić by trwał jak najkrócej?

Zaczyna się się od piekących spojówek oraz ciągłego kichania. W następnej kolejności pojawia się płynna wydzielina z nosa. Katar. Przykra dolegliwość, która pojawia się o każdej porze roku.

klik

Autor: Gustavo Carbonaro
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo, że jedzenie (pizza Warszawa belgradzka ) to ostatnia rzecz o jakiej na jaką w tych dniach mamy ochotę, odpowiednia dieta pomoże szybciej wrócić do zdrowia. Znane porzekadło mówi, iż nieleczony katar trwa siedem dni, leczony – tydzień. Możemy jednak włożyć między bajki, gdyż nieleczony katar jest w stanie trwać znacznie dłużej, a wówczas o zapalenie zatok nietrudno. Jeśli więc chcemy uniknąć antybiotyku, nie wolno nam ignorować problemu.

Gdy tylko poczujemy klasyczne „kręcenie” w nosie, częstsze kichanie – niech naszą uwagę skupią domowe sposoby na katar. Po pierwsze, jeżeli sytuacja nam na to pozwala – postarajmy się odłożyć na później wszystkie obowiązki

kubek z herbatą

Autor: Acacia Almeida
Źródło: http://www.flickr.com

wymagające dużego wysiłku fizycznego na powietrzu. Nasze potrawy powinny być lekkostrawne. Sięgnijmy zatem po chude mięso oraz ryby morskie.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło (https://klinikajurajska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-laryngologiczna) a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Sił doda nam ciepły rosół i herbata z imbirem. Przygotujemy ją ze świeżo startego korzenia imbiru z goździkami, łyżką miodu i cytryną. Imbir wykazuje właściwości rozgrzewające, działa również przeciwzapalnie dlatego w okresie jesienno-zimowym obowiązkowo powinien znaleźć się na liście naszych zakupów.

Już na początku jesieni nie zaszkodzi przygotować nalewkę imbirową, dobrą na infekcje i lepszą odporność. Musimy obrać 2 korzenie świeżego imbiru, po czym pokroić na małe plasterki lub zetrzeć na tarce o większych oczkach. Włożyć do słoja, napełnić 1/2 l wódki, zakręcić i odstawić na dwa tygodnie. Po odsączeniu przelać do butelki i pić po łyżeczce 2-3 razy w ciągu dnia. W oddychaniu pomogą nam także inhalacje. Wystarczy do wypełnionej gorącą wodą miski dodać sól bocheńską oraz 200ml naparu, np. szałwii. A gdy zechcemy połączyć przyjemne z pożytecznym wybierzmy aromatyczną kąpiel z dodatkiem kropli olejku np. miętowego oraz czterech łyżek soli kuchennej. Taka kąpiel nie tylko ułatwi oddychanie, lecz cudownie nas odpręży.

Sprawdź koniecznie duży wybór herbat na