Chcesz wykonać korekcję wzroku? Zdecyduj się na doskonały zabieg femtolasik

Jeżeli od dłuższego czasu masz planie wykonać laserową korekcję wzroku, powinieneś zapoznać się z nowoczesną metodą, którą jest femtolasik Warszawa. Zabieg pomaga wyeliminować wiele wad, nie jedynie krótkowzroczność lub dalekowzroczność, ale również astygmatyzm. Poza szerokim spektrum działania ma także wiele innych walorów.

okulary korygujące

Autor: Nicole Kasper
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą z nich jest brak konieczności hospitalizacji. Pacjent może bardzo szybko wrócić do normalnych obowiązków, sam zabieg zaś trwa wyłącznie paręnaście sekund.

Czy umieszczone na stronie posty przypadły Ci do gustu? Masz ochotę na kolejne? W takim razie śpieszymy Ci przekazać, że już czekają na Ciebie rzetelne wpisy.

Femtolasik to rodzaj lasera femtosekundowego, który daje nadzwyczajną precyzję, pozwalając dopasować parametry jego działania do określonego pacjenta. Dzięki niezwykłej dokładności zabieg jest zupełnie bezpieczny i – co ważne – bezbolesny, gdyż wielu pacjentów niepokoi się bólem. Oprócz tego zabieg można stosować nawet przy większych wadach wzroku, co w przypadku innych metod stanowi główny powód wyłączenia chorego. Jak wygląda zabieg? Narząd wzroku zostaje miejscowo znieczulany, a później wykonuje się nacięcie rogówki, by móc odsłonić jej głębsze warstwy i w odpowiedni sposób zadziałać wiązką lasera. Kilkanaście sekund wystarczy, aby wymodelować kształt rogówki oraz z powrotem umieścić przecięty płatek. Nie jest wymagane zakładanie opatrunkowej soczewki, ponieważ miejsce nacięcia jest tak naprawdę niewidoczne. Zabieg – kliknij – można zrobić na obydwu oczach równocześnie. Wada już nie powróci, a pacjent będzie mógł się cieszyć z nowego, wyraźniejszego wzroku. Tak jak w przypadku wszystkich zabiegów femtolasik również wymaga wizyty konsultacyjnej, podczas której przeprowadzane są badania kwalifikacyjne. Pozwalają zyskać pewność, iż pacjent może poddać się zabiegowi. Dwie godz. po nich najlepiej nie prowadzić auta, gdyż wpuszczone krople mogą chwilowo pogorszyć jakość widzenia. Badania zajmują ok. 1,5 godziny. Podczas wizyty przedstawiane są również szczegółowe informacje na temat działań wykonywanych przez lekarza. Jeśli pacjent zostanie zakwalifikowany, na tydzień czasu przed zabiegiem nie może zakładać soczewek.

Femtolasik Warszawa pozwoli ci raz na zawsze zapomnieć o kłopotach ze wzrokiem. Wreszcie wyrzucisz okulary oraz będziesz cieszyć się znakomitą ostrością widzenia, o czym na pewno od długiego czasu marzyłeś. Poszukaj kliniki, w której możesz wykonać powyższy zabieg, a nie będziesz żałować swojej decyzji.