Jak zaopiekować się osobą w podeszłym wieku? Jakiego typu działania podjąć, żeby poczuła się dobrze?

By w optymalny sposób wspierać osobę starszą oraz poprawiać jakość jej życia co dzień, pomagając w codziennych zajęciach i zachęcając ją do aktywności ruchowej, trzeba utrzymać równowagę pomiędzy czynnościami pielęgnacyjnymi a swoim życiem. Pomocne jest również zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi opieki nad seniorami. Opieka nad seniorem bez wątpienia do łatwych nie należy, jednakże, jeśli zapamiętamy parę ważnych zasadach bez wątpienia poradzimy sobie z tymi powinnościami.

pacjent

Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com

Co ważne, należy zaplanować każdy dzień. Taki ustalony harmonogram sprawi, że natychmiast poczujemy kontrolę nad własnymi działaniami. Dobrze jest zapisywać czynności, które wykonuje się samemu, a te które z pomocą innej osoby. Precyzyjny oraz opracowany plan działań jest bardzo pomocny, gdy pod twoją nieobecność tą samą osobę opiekuje się ktoś inny. Pamiętać należy, aby wesprzeć starszą osobę, ale nie robić za nią wszystkich czynności. Jeżeli stan zdrowia takiej osoby pozwala na wykonywanie małych prac domowych, to warto dodatkowo zachęcać, żeby mogła je wykonywać. Zachowanie sprawności fizycznej jest niezwykle ważne dla samopoczucia osób starszych.

Nie zwlekaj – jeżeli przypadły Ci do gustu ciekawe informacje, to wejdź w poniższy link i czytaj tu (https://studioessenza.pl/) następny artykuł.

Istotne, żeby dopingować naszych podopiecznych do ruchu. W podeszłym wieku przesadnie intensywny trening jest odradzany, jednak spacerowanie jak najbardziej rekomendowane. Można również skorzystać z dyplomowanej pielęgniarki (więcej informacji)

pacjentka

Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli twój podopieczny unika aktywności z powodu nietrzymania moczu, to spokojnie oraz dyskretnie namów na korzystanie z produktów, pochłaniających wilgoć. Teraz na rynku można kupić wkładki urologiczne oraz majtki z chłonnym wkładem, które doskonale pochłaniają mocz, iż nawet przy średnim czy bardziej ciężkim nietrzymaniu moczu umożliwiają prowadzenie aktywnego trybu życia. Zdarza się, że niestety niektórzy nie czują się na siłach, by zaopiekować się taką osobą. W takim momencie najlepiej skorzystać ze specjalistycznych usług, jak usługi pielęgniarskie(sprawdź usługi pielęgniarki na stronie Holistic Care). Wtedy możemy być pewni, że oddajemy bliską nam osobę w dobre ręce. Często, pomoc taka może się ograniczać tylko do niezbędnej pomocy pielęgniarskiej w ciągu dnia. Tego typu działania mogą wspomóc nas w ogromnym stopniu, umożliwiając pogodzenie własnego życia zawodowego z opieką nad osobą starszą.