Mądre żywienie jest gwarantem nie tylko zdrowia oraz szczupłej sylwetki, ale także promiennej cery i dobrego samopoczucia

Ci, którzy mają zamiar się zdrowo odżywiać, powinni mieć na uwadze to, że ich dania powinny być również pyszne.
Ci, którzy zaczynają przygodę ze zdrowym żywieniem, muszą mieć na uwadze to, że gwarantem sukcesu będzie smaczna i zróżnicowana dieta.

usługa

Autor: Monika Jurczyk
Źródło: Joanna Czaczkowska
ekspert

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
dieta

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli będziemy wcinać każdego dnia to samo, to prędko nam się to znudzi i powrócimy do wcześniejszych nawyków. Chociaż wprowadzenie diety nie musi być w ogóle następstwem tego, że mamy zamiar schudnąć. Niekiedy przyczyną mogą być na przykład alergie na jakieś Produkty czy po prostu filozofia życiowa, która powoduje, że chcemy odżywiać się zdrowo i choćby bez mięsa na talerzu. Wszystko wydaje się być kwestią indywidualną. Jeżeli jednak naprawdę mamy zamiar schudnąć i potrzebujemy pomocy, to należy zapisać się do dietetyka. Tam lekarz zarządzi przeprowadzenie niezbędnych badań. Może przykładowo być tak, że nasze nadliczbowe kilogramy nie są rezultatem naszego złego odżywiania, a zwyczajnie problemów z tarczycą. Po wyprostowaniu wszystkich hormonów zostanie nam po prostu tylko skupić się na zdrowym odżywianiu się i ćwiczeniach. Nasze dania w dużej mierze muszą się składać z warzyw i owoców. Jednak nie oznacza to, że musimy unikać białka i węglowodanów. Wszystko razem musi być elementem naszej diety, ale w rozsądnych dawkach.

Nie wolno również uciekać od dobrych tłuszczów. Świetnym przykładem może być choćby awokado oraz oliwa z oliwek. Po pewnym czasie zapewne dostrzeżemy rezultaty.