Bolące mięśnie nie są miłą rzeczą — należy więc iść do masażysty, by nam pomógł

Ci, którzy kiedykolwiek korzystali z masażu, mogą poświadczyć, że jest to rewelacyjna sprawa.
Na masaż możemy zapisać się z wielu powodów.

granola - zdrowe żywienie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Jest coś takiego jak masaż rehabilitacyjny. Wydaje się on raczej najmniej przyjemny ze wszystkich rodzajów masażu, gdyż najczęściej jest wykonywany dlatego, że bardzo nas boli. Może być to naderwane ścięgno albo bolące plecy. Wówczas masaż będzie kojarzony prawie z koszmarem. Też następnego dnia po masażu możemy czuć się fatalnie. Będzie to tzw. reakcja organizmu. Jednakże po dwóch dniach już będziemy mogli zauważyć różnicę. Tego typu masaże powinniśmy przyjmować zwykle w cyklu po 5 lub dla przykładu 10. Tylko wówczas jest spore prawdopodobieństwo, że ulżą nam one i problem z bólem zostanie zażegnany. Podobny w działaniu wydaje się też masaż sportowy. Z reguły jest on stosunkowo silny i chodzi w nim wówczas o to, żeby zażegnać problemy z zakwasami i innymi bólami mięśni. Całkowicie inny bywa masaż relaksacyjny. Tu jest ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o wybór.

Jeśli zainteresował Cię taki tekst, zobacz inne informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam testy genetyczne, znajdziesz tutaj podobne informacje.

Można umówić się na masaż ciepłymi olejkami lub czekoladą. Pachnie on wtedy pysznie. Relaksacyjne właściwości masażu zdają się relaksować nasze ciało oraz umysł. Dlatego z reguły w pokoju mamy wówczas zgaszone światło, ale zapalone są świeczki oraz leci cicha muzyka.

Tego rodzaju masaże możemy wykupić dla dwóch osób. Najpopularniejszy czas to rzecz jasna Walentynki, gdy małżonkowie chcą sobie zafundować odrobinę luksusu.