Jak dobrze dbać o zęby, żeby uniknąć bolesnego i drogiego leczenia stomatologicznego

Jedną z częściej występujących schorzeń w naszych czasach jest próchnica zębów. Występuje ona u dzieci i dorosłych nawet pomimo tego, że dostępne są bardzo dobre szczoteczki i pasty, a obecna stomatologia Wałbrzych stoi na rzeczywiście wysokim poziomie.

gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz nawet najskuteczniejsza nawet pasta nic nie pomoże, jeśli zęby zostaną umyte niedokładnie albo zbyt rzadko, bardzo duży wpływ na kłopoty z próchnicą ma także niewłaściwe odżywianie. Ogromne ilości cukru w większości posiłków i systematyczne podjadanie przyczyniają się do szybkiego rozwoju bakterii, a te z kolei są najważniejszą przyczyną pojawiania się ubytków. Z tego też powodu chcąc długo mieć zdrowe zęby trzeba przestrzegać kilku zasad.

Przede wszystkim należy je każdego dnia, dwa razy dziennie bardzo dokładnie szczotkować, należy też w miarę możliwości ograniczyć spożywanie cukrów i picie słodkich napojów. Warto też regularnie odwiedzać stomatologa (strona z ofertą), najlepiej raz do roku, który zrobi szczegółowy przegląd stanu jamy ustnej i w razie konieczności wyleczy wszystkie znalezione ubytki. W przypadku małych dziurek w zębach leczenie jest szybkie i stosunkowo tanie, a także, co jest bardzo ważne dla wielu pacjentów, praktycznie nie boli. W dużej części sytuacji ubytek będzie wyleczony podczas jednej wizyty, i powinno to załatwić sprawę na następne

parę lat.

Dziecko u stomatologa

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Jeśli jednak ktoś sobie zaniedba profilaktykę zębów i dopuści do większych ubytków, to już tak dobrze może nie być. Leczenie może się przeciągnąć do paru wizyt, niekiedy może być również konieczne leczenie kanałów, a to wszystko generuje duże koszty. W przypadku, gdy ubytek jest zbyt duży, to może się okazać, że zęba będzie trzeba usunąć i pozostanie po nim dziura. W takim przypadku poradzić coś będzie mogła protetyka Wałbrzych, z pewnością będzie kilka możliwości na to, aby coś z takim brakiem zrobić – do dyspozycji mogą być najróżniejsze korony, wkłady czy mostki o czym szczegółowo na http://a2stomatologia.pl/klinika/spacer-po-klinice/metodą aby uniknąć kłopotów z zębami jest zwyczajnie systematyczne dbanie o nie.