Często słyszymy od doktora, że mamy zbyt niski poziom witamin — trzeba je więc łykać

Niedobór przeróżnego typu witamin oraz mikroelementów może niekorzystnie wpływać na nasz organizm. Trzeba temu przeciwdziałać.
Są ludzie, którzy kategorycznie sprzeciwiają się braniu jakichkolwiek tabletek.

specyfiki

Autor: @LIQUIDBONEZ
Źródło: http://www.flickr.com

Sądzą, że lepiej jest spożywać zdrowe posiłki. Jednak najczęściej jest tak, że jest to niemożliwe, ponieważ zbyt dużo przeróżnych artykułów trzeba byłoby spożywać, by nasze wyniki morfologii były podręcznikowe. Oprócz tego niektórych witamin nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi wraz z jedzeniem. Dobrym przykładem będzie tu witamina D. Organizm produkuje ją w czasie dosyć długiego przebywania na słońcu. Niestety w naszej ojczyźnie jest zbyt mało słonecznych miesięcy. Zatem zimą łykanie tej witaminy wydaje się być niezbędna dla zdrowia. Tak samo bywa z innymi witaminami albo dla przykładu z magnezem. Warto zatem iść do apteki i poprosić farmaceutę o sprawdzenie, który suplement będzie dla nas najlepszy. Chodzi o to, by na przykład jedna tabletka zawierała sporą dawkę wielu mikroelementów. Wówczas nie będziemy zmuszeni do tego, by każdego dnia łykać garści tabletek. Niektóre firmy rozdzielają także suplementy według płci. Inny komplet różnych składników potrzebuje przecież kobieta, a inny — mężczyzna.

Latem można przyjmować tabletki z mniejszym składem, gdyż możemy jeść dużo świeżych owoców i warzyw. Jednak zimą należy o nich pamiętać i brać je regularnie, aby wspomóc swe zdrowie.

Czy na danej witrynie coś Cię przyciągnęło? Masz ochotę poznać więcej informacji na ten temat? Nie ma problemu. Należy jedynie wejść w ten link.

Nasz organizm na pewno będzie nam wdzięczny za szybką pomoc.