Niezawodny sposób na poprawienie wyglądu uśmiechu

Tradycyjne aparaty nazębne, które mają stalowe zamki nie są jedyną metodą na uzyskanie doskonale prostych zębów. Aktualnie w gabinetach stomatologicznych istnieje o wiele więcej opcji, niż kiedyś.

szczupła sylwetka

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób dorosłych wstydzi się swych zębów. Nie każdy rodzi się z doskonałym uśmiechem, ale to nigdy nie znaczy, że jest on poza naszym zasięgiem. Choć wielu osobom aparat ortodontyczny kojarzy się z sensowną opcją wyłącznie w przypadku dzieci i nastolatków, to nie jest to wcale zasadą. W praktyce nigdy nie jest zbyt późno na założenie tego typu aparatu. Udowadniają to coraz większe kolejki chętnych przed gabinetami stomatologów. Jak się okazuje, celem tych pacjentów nie jest jedynie prostowanie zębów oraz poprawienie wyglądu ich uśmiechu. Terapia ortodontyczna kojarzona jest przeważnie z leczeniem klasycznie kosmetycznym, przy czym w rzeczywistości prosty zgryz jest wymogiem do zachowania dobrej kondycji jamy ustnej oraz dobrej formy całego ciała.
Należy pamiętać o tym, że niepoprawnie ułożone zęby implant zęba warszawa mogłyby wywoływać nie tylko bóle głowy, ale również kompleksy. Może zjawić się także ból oczu, ścieranie zębów czy ich strata albo nawet (w skrajnych wypadkach) nawet skrzywienie kręgosłupa. Fachowcy stomatologii estetycznej twierdzą, że klasyczny aparat ortodontyczny z metalowymi łukami to jedynie jedna z dużej ilości metod na poprawę zgryzu.

To typowe aparaty, które posiadają zamki, ligatury i łuki wyprodukowane z wysokiej jakościowo stali oraz mają wykonane z metalu zamki przymocowane do zębów za pomocą odpowiedniego kleju. Metalowe zamki umocowane są cienkim drucikiem, który poprzez wywieranie nacisku powodują ich sukcesywne oraz kontrolowane przez doktora przesuwanie się.