Jazda konna – przekonaj się jak to jest

Jeżeli chcemy zaszczepić w naszym dziecku takie wartości jak cierpliwość i wytrwałość przy dążeniu do celu, to musimy zapisać je na jakiekolwiek zajęcia sportowe. A jeśli chcielibyśmy dodać do tego pewną jedność z naturą i miłość do innych stworzeń, to wtedy na pewno idealną opcją będzie nauka jazdy konnej. To świetne rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Nawet, jeżeli nasze dziecko jest niepokorne i nie chce nas słuchać, to faktycznie warto wziąć pod uwagę rozładowanie w jakiś sposób jego agresji i w takiej sytuacji też nauka jazdy konnej będzie dobrym pomysłem.

jazda konna

Źródło: flickr.com

Dlatego kiedy prowadzamy nasze dziecko na wiele zajęć sportowych i na żadnych mu się nie podobało, to można po prostu wybrać się z maluchem na zajęcia z jazdy konnej. Jeśli my sami nie jeździliśmy, to też można pomyśleć o tym, żeby się zapisać na lekcję. Bo na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno.

Nie możesz doczekać się innych wpisów? Przygotowaliśmy dla Ciebie łącze (https://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/144-raczki), które pozwoli Ci zapoznać się z ogromną porcją nowych informacji.

Poza tym sporo dzieci i rodziców spędza wakacje w siodle, rodzice zabierają dziecko na turnus, gdzie możemy jeździć konno i to sprawi, że cała rodzina aktywnie spędzi czas, co jest świetnym spoiwem rodzinnych relacji – jazda konna kanie (jazda konna kanie). Jeżeli nasze dziecko uczęszcza po szkole na jazdę konną i zauważamy, że daje im to ogrom frajdy, to powinniśmy pomyśleć o tym, żeby nasz maluch mógł w wakacje odrobinę bardziej się wyszaleć w siodle. Idealna okaże się kolonia jeździecka. To nie jedynie poprawa umiejętności jeździeckich, ale również nauczenie się samodzielności, bo nasza pociecha będzie musiała sama sobie dawać radę na obozie jeździeckim.

koń

Autor: Jack_IOM
Źródło: http://www.flickr.com

To naprawdę świetna szkoła życia i znajomości, które pozostaną z naszym dzieckiem przez wiele lat a może i na zawsze. Tak, więc jeśli chcemy dać dziecku prawdziwy prezent na wakacje to spytajmy je o to, co naprawdę chciałoby robić. Bo wiadomo, że super jest wziąć swojego smyka i pojechać gdzieś na urlop razem z dzieckiem, ale jeżeli nasz maluch zechce jeździć konno cały dzień, to będzie to lepsza opcja, związana z obozem jeździeckim, bo kiedyś i tak będziemy musieli przeciąć tę psychiczną pępowinę. Wiadomo, że początkowo będziemy się zamartwiać o nasze dziecko, ale na tego typu koloniach opiekunowie kontrolują wszystko, więc na spokojnie nie trzeba się o wszystko zamartwiać. A po takich wakacjach w siodle nasze dziecię na pewno będzie zadowolone i będzie dziękowało za to, że mieliśmy do niego tak dużo zaufania, że puściliśmy je z innymi dziećmi na kolonię jeździecką.