Czy wstrzykiwanie botoksu jest bezpieczną metodą terapii bruksizmu oraz jakiego rodzaju są inne metody jego leczenia?

Bruksizm można podejrzewać u siebie wtedy, kiedy odczuwamy uciążliwe bóle głowy lub uszu. Gdy często wybudzamy się w nocy także możemy podejrzewać u siebie taką dolegliwość.

Na szczęście dziś możemy leczyć taką dolegliwość. Leczenie bruksizmu może pomóc uchronić nas przed mnóstwem ciężkich konsekwencji. Należy pójść do stomatologa oraz rozpoznać chorobę jak najszybciej. Bruksizm objawia się zgrzytaniem zębami w nocy. Najbardziej skuteczną metodą leczenia bruksizmu jest zakładanie na noc szczególnej szyny. Ta metoda sprawdza się tylko w pierwszym stadium choroby. Jeśli choroba jest już bardziej zaawansowana, wtedy zalecane jest użycie botulinowej toksyny. Dzięki podaniu botoksu w określone miejsce na twarzy i rozluźnieniu mięśni, zgrzytanie uzębieniem ustanie. Trzeba zaznaczyć, że inne mięśnie funkcjonują bez żadnej zmiany.

Potrzebujesz kluczowe informacje (https://www.hospicjumkatowice.pl/) na naświetlony tu temat? Nie ma nic prostszego – musisz wejść w poniższy link i pod nim odkryjesz mnóstwo interesujących detali.

Uboczny efekt tego zabiegu to szczuplejsza wizualnie twarz. Botoksowe zastrzyki są stosowane u Pacjentów, którzy skarżą się na zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego.

Dwójka bawiących się dzieci

Autor: Chelssie L. Ivanova
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to skuteczna metoda, a na rezultaty zabiegu nie musimy oczekiwać długi czas. Rezultat utrzymuje się przez sześć miesięcy i po tym okresie zabieg trzeba powtórzyć. Zabieg taki jest całkowicie niebolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Możesz jednak pozbyć się choroby całkiem. Wystarczy jedynie zabieg ponawiać przez dwa lata oraz na noc zakładać szynę relaksacyjną. Przyczyna bruksizmu nie została jeszcze odkryta. Konsekwencją choroby mogą być uszkodzone zęby.

Pojawiają się one w rezultacie ścierania się powierzchni zębów i pękania szkliwa. Leczenie botoksem może jednak powodować spory ubytek kości żuchwowych. Po jednokrotnym użyciu zastrzyku mogłoby być to nawet czterdzieści procent.