Rozpoznanie schorzeń nadgarstka

Długotrwała praca przy pececie może być powodem przeszywającego bólu nadgarstka. To konsekwencja nienormalnego wygięcia dłoni.
Niestety, wszystkim ludziom, których praca wymaga powtarzania jednostajnych ruchów, szczególnie przy przesadnym wygięciu nadgarstków, grożą choroby nadgarstka.

Nie wyczekuj zatem, aż schorzenie się rozwinie, rozpocznij ćwiczenia. Budzisz się nocą z powodu przykrego bólu, drętwienia rąk. Rankiem z kłopotem unosisz kubek z herbatą. Nie traktujesz jednakże tej niedyspozycji na serio. Bierzesz lekarstwa przeciwbólowe i dzień jakoś przemija. Kiedy w końcu idziesz do medyka, dowiadujesz się, że chorujesz na zespół cieśni nadgarstka.

u lekarza okulisty

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelka praca, która wymaga powtarzania jednakowych ruchów, zwłaszcza przy przesadnym wyprostowaniu nadgarstków, optuje tej chorobie. Na tą chorobę z reguły cierpią ludzie w średnim wieku. Nagminniej damy. U mężczyzn pojawia się on często w skutek mechanicznych urazów, dla przykładu mozolnej fizycznej pracy.

Chciałbyś znaleźć coś innego na opisywany w tym miejscu wątek? Kliknij tu – ta użyteczna strona niewątpliwie może rzucić nowe światło.

Może być też efektem: szram po ranach w okolicach nadgarstka i stanów zapalnych. Choroba pojawia się ni stąd ni zowąd i nie zdajemy sobie kwestii, iż wywołały ją codzienne oraz niedostrzegalne urazy. Wyzwalają one obrzęk ścięgien, to natomiast doprowadza do sukcesywnego zmniejszania powierzchni w tzw. kanale cieśni nadgarstka. Nerw zostaje coraz to mocniej ściskany i czujemy boleść.

Wtenczas właśnie występuje sztywność stawów nadgarstkowych, ubytek siły i sprawności, zwłaszcza w trakcie realizowania dokładnych ruchów a także tak banalnych działań, dla przykładu jak zapinanie guzika. Dotkliwy ból promieniować może aż do ramienia. Ażeby zapobiec tej chorobie, wystarczy wykonywać regularne ćwiczenia nadgarstka.