Po czym poznać dobry gabinet stomatologa? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę w tym miejscu, co jest najważniejsze?

Czym odznacza się dobry gabinet stomatologa? Z pewnością parę rzeczy, choćby partnerski stosunek lekarza do pacjenta, jaki jest wyrażany przykładowo poprzez rozpoczynanie każdej wizyty od konsultacji w gabinecie. Czemu to takie istotne? Ponieważ zmniejsza to dystans pomiędzy dentystą oraz pacjentem, zaś jednocześnie podczas takiej rozmowy lekarz może dowiedzieć się przydatnych w leczeniu informacji, bo przeprowadza dogłębny wywiad na temat stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta. Dzięki temu można ustalić również plan leczenia.

gabinet stomatologiczny

Autor: Bosc d’Anjou
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób z pewnością jest w stomatolog Retkinia, gdzie pacjent jest najważniejszy jak i zawsze jest mu okazywany największy szacunek. Tutaj także spotkamy sporo innych godnych polecenia zachowań. Na pewno na uwagę zasługuje okazywana troska, to znaczy dopytywanie się przez lekarza o stan samopoczucia o wygodę pacjenta w trakcie zabiegu. Widać w tym wysokiej próby profesjonalizm, za tym stoi wiedza medyczna, sprawność przeprowadzania zabiegów, a także pewność, z którą doktor (sprawdź – gliwice podolog) przeprowadza zabieg – nasze zabiegi.

Istotna jest też czystość oraz sterylność gabinetu. Oznacza to, iż gdy pacjent siada na fotelu nie powinien dostrzec najmniejszych nawet oznak wcześniejszej wizyty. Sprzęt powinien być zdezynfekowany, na pulpicie natomiast wszystko musi być idealnie poukładane. Nie może tam się znajdować sprzęt, który był wcześniej użyty. Oczywiście nie trzeba dodawać, że lekarz, jak i asystentka muszą mieć czyste stroje. Bardzo ważne są również nowoczesne techniki dentystyczne, nie tylko jeżeli chodzi o sprzęt dentystyczny, ale również o wykorzystanie różnych technik, na przykład obrazowanie do pokazania pacjentom stanu jamy ustnej. Dobrze jest to zrobić na dobrej jakości zdjęciach lub na obrazie z kamery wewnątrzustnej. Na koniec trzeba powiedzieć, że lekarz dentysta powinien podkreślać, że całkowicie dba o jałowe otoczenia, oferując pacjentom poczucie bezpieczeństwa.

Niestety, w takich gabinetach obcuje się ze śliną oraz krwią, a to stwarza potencjalne chorobotwórcze środowisko oraz może wywołać niepokój. Najkorzystniej więc, aby zakładanie rękawiczek jednorazowego użytku oraz dezynfekowanie kluczowych części sprzętu działy się przy pacjencie. Po zrobieniu takich czynności, lekarz nie powinien wyjść do poczekalni albo też dotykać przedmiotów wokół fotela dentystycznego. Takie warunki panują w najlepszych gabinetach jak stomatolog Łódź Retkinia – dane kontaktowe.