Różnice pomiędzy białą, czerwona a zieloną herbatą – działanie. Porady dla smakoszy

Herbata z sukcesem zdobyła krajowy rynek spożywczy. Co prawda wciąż jest mniej popularna niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono wielbicieli. Herbata zwykle kojarzy się z naparem rozgrzewającym, uspokajającym i leczniczym, jednak niektóre jej rodzaje potrafią działać równie dobrze, a nawet o wiele lepiej niż kawa.

Występują cztery główne typy herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna. Każda z nich ma inne właściwości i wpływ na zdrowie człowieka. Jednak większość z nich jest dostępna w sprzedaży, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep odnajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim tylko jednym z wielu towarów służących to jej przygotowania. Wystarczy moment w Internecie i na hasło w rodzaju: „czerwona herbata sklep” otworzy się przed nami wiele możliwości. Jedna z najbardziej polecanych jest biała herbata, co prawda jest to rodzaj najdroższy, jednak posiada spore grono wielbicieli. Produkowana jest głównie w Chinach w jasno określonych warunkach. Pochodzi ona tylko z pąków liści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Napar ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta posiada właściwości pobudzające (zawiera kofeinę) oraz dostarcza organizmowi sporej dawki witamin C. Posiada ona także właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego zalecana jest osobom, które mogą być obciążone rodzinnie chorobą nowotworową. Herbata zielona to najbardziej popularna, a zarazem najstarsza z herbat, ma wiele odmian, często jest mieszana z kwiatami jaśminu i lotosu. Podczas produkcji świeżo zebrane liście pozostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce termicznej, a to znaczy, że herbata nie jest poddawana procesowi utleniania. Przy parzeniu zielonej herbaty trzeba pamiętać, że woda musi mieć 60-85 stopni. Jeśli herbata ma działać pobudzająco należy parzyć ją 120-180 sekund. Zielona herbata dobrze działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi też objawy reumatyzmu, ma też wiele innych leczniczych zastosowań.

Czerwona herbata sprowadzana jest głównie z Chin i Tajwanu, fermentacja zachodzi w niej krócej niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego spora część z jej wartości odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę hasło czerwona herbata sklep internetowy może posiadać ją w odnośniku pu-erh (zajrzyj koniecznie). Rodzaj pu-erh zalicza się do jednej z najbardziej skutecznych herbat pomagających w zrzuceniu zbędnych kilogramów, pomaga też osobom mającym problemy z miażdżycą, chorobą nadciśnieniową i cholesterolem .

Odwiedź moje www (http://genomed.pl/index.php/pl/badania-genetyczne)! Tam jest dla Ciebie nowa świetna dawka informacji na frapujący Cię temat. Po więcej opisów kliknij w poniższy podany link.

Podsumowując, wybierając się na zakupy należy obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z wyżej wymienionych rodzajów herbat, trzeba przy tym pamiętać, że najlepiej kupować herbaty liściaste.

Herbata to wspaniała rzecz na długie zimne wieczory. Napój ten może działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nabawimy się od niego wrzodów żołądka, jak dzieje się to czasami w przypadku nadużywania kawy. Warto iść do sklepu i zakupić sobie trochę tego zielonego złota.