Zabezpieczenia do rowerów – opis wybranych modeli

Zakup wymarzonego jednośladu to nieraz nie lada wydatek. Rower, jak każdy pojazd, nastręcza jednak konserwacji i kontroli. Utrzymanie roweru w dobrym stanie zezwoli na pewne i miłe użytkowanie go przez długi czas. Czystość to główna sprawa, o którą należy zadbać.

kierownica rowerowa

Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zabrudzenia są subtelne, można stosować do czyszczenia płynu do mycia roweru i gorącej wody. W przypadku, gdy zanieczyszczenie jest większe, na przykład na łańcuchu i przerzutkach jest zaschnięty piasek, należy najpierw skorzystać ze szczotek do czyszczenia bicykla, a następnie umyć go wodą pod niedużym ciśnieniem, uważając, aby nie dostała się ona do łożysk. Po tych czynnościach wskazane jest bardzo gruntowne wysuszenie roweru. Przed przystąpieniem do jazdy polecane jest, żeby zwrócić uwagę na poszczególne części roweru. Rowerowy system hamulcowy opiera się na prostych rozwiązaniach, mimo to należy go wielokrotnie sprawdzać i w razie potrzeby korygować.

Wytarte, źle sformowane klocki hamulcowe pogarszają skuteczność hamowania, a gdy ocierają o koło, ograniczają także jazdę. Czynność tę warto czynić przy użyciu szczególnych, twardych szczotek, potrzebny będzie też klucz hakowy – Gwarancją sprawnie działającego ekwipunku jest prawidłowe dbanie o stan techniczny. W razie pojawienia się niepokojących symptomów, trzeba niezwłocznie odwiedzić zaprzyjaźniony serwis i dać rower do przeglądu. Już w chwili kupowania roweru powinniśmy pomyśleć o stosownym do jego ceny zabezpieczeniu. W zasadzie nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie przed złodziejstwem.

zaparkowane rowery

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy wyłącznie w najwyższym stopniu zrazić rzezimieszka i obniżyć niebezpieczeństwo kradzieży. Zapięcia mechaniczne występują w wielu wersjach. Najlepsze zamknięcia do rowerów mają solidną i wytrzymałą blokadę mechaniczną.

Udało nam się przykuć Twoją myśl naszym ciekawym postem? Fantastycznie. Zatem zachęcamy – kliknij w link Szkolenia żeglarskie i przenieś się do następnej strony po szczegóły.

Pomyślunek, spryt i właściwe przyzwyczajenia powiązane z solennymi ochronami mechanicznymi, to nie gwarancja, lecz wyłączny sposób na ochronę naszego roweru przed rabusiem. Stawiając rower w miejscu publicznym nie zapominajmy o dodatkach. Na ogół złodzieje łakomią się na lampki i prędkościomierze, bo są łatwe do demontażu.