Endoproteza biodra i kolana a także komórki macierzyste – techniki medyczne wspomagające zdrowie wielu ludziom.

Zdrowie jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu każdego człowieka. Bez niego nawet mając wszystko jednostki nie są wstanie zbyt wiele zrobić. Dlatego też zasadniczo każda jednostka troszczy się jak może o swoje zdrowie, by zachowało się ono jak najdłużej, ponieważ będzie ono mu potrzebne przez bardzo długi czas.

Rozwój medycyny w leczeniu wielu chorób

lekarz

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com

Troszczenie się o zdrowie (masz więcej pytań?) jest w współczesnych czasach czymś, co towarzyszy sporej ilości ludziom. Bardzo duża liczba ludzi zwraca uwagę na swoje zdrowie. Wiąże się z większą popularyzacją przez mass media kwestii tyczącej się profilaktyki zdrowotnej. Dzięki postępowi technologicznemu bardzo dużemu postępowi uległa medycyna, metody diagnozowania i leczenia różnych zaburzeń i chorób. Aktualnie o wiele prędzej diagnozuje się i leczy sporo chorób, które do tego czasu spędzały sen z powiek zarówno lekarzom jak i pacjentom. Bardzo dużą popularnością w medycynie cieszą się komórki macierzyste (sprawdź szczegóły na temat), które nieustannie poddawane są różnorodnym testom i badaniom. Razem w rozkwitem badań i zastosowaniem komórki macierzyste dają większą szansę na rozwój medycyny regeneracyjnej. Dają one również większe prawdopodobieństwo, iż wyleczalne będą choroby genetyczne a także nowotwory.

Ratunek przy chorobach stawów
W aktualnych czasach jest bardzo dużo chorób, z którymi zmagają się jednostki. Częstokroć choroby te dotykają sporą liczbę ludzi, przez co nazywane są chorobami cywilizacyjnymi.

ból stawów

Autor: Thanh Liêm
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z problemów, z którym zmaga się spora liczba jednostek to różne schorzenia stawów. Problemy ze stawami są dosyć dokuczliwym kłopotem, ponieważ utrudniają chodzenie a co się z tym wiąże utrudniają też normalne funkcjonowanie w czasie dnia. W sytuacji, kiedy stawy są na tyle zniszczone, iż nie działają właściwie wcale wstawiana jest endoproteza. Najczęściej wszczepiana jest endoproteza biodra oraz endoproteza kolana (czytaj tutaj na ten temat). Jest to element zrobiony z biomateriałów, który jest wprawiany w celu zastąpienia albo wspierania zatraconej funkcji danego narządu. Endoproteza biodra (sprawdź informacje na ten temat) czy endoproteza kolana jest dla wielu obywateli częstokroć jedyną możliwością na normalne chodzenie oraz samodzielne funkcjonowanie.