Apteczne

Apteki prócz preparatów, które pomagają w leczeniu wielu schorzeń, proponują również coraz częściej suplementy diety, pozwalające zachować ciało w dobrej kondycji. Suplementy diety mogą być stosowane, by nie dopuścić do powstania lub rozwoju choroby. Pozwalają pozbyć się dokuczliwych dolegliwości, skończyć z paleniem, pozbyć się zbędnych kilogramów.

W ofertach aptek – zarówno stacjonarnych, jak i prowadzących sprzedaż internetową, coraz częściej pojawiają się także kosmetyki i dermokosmetyki. Przy pomocy nowoczesnych preparatów łatwiej dbać dziś o zdrowie i urodę.

kosmetyki

Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com

Dermokosmetyki to połączenie kosmetyków z działaniem leczniczym, jakie mają leki. Sprzedawane są w aptekach, a ich działanie jest szersze niż tradycyjnych kosmetyków z drogerii. Wśród takich dermokosmetyków, znajdują się te przeznaczone do walki z problemami skórnymi, takimi jak na przykład trądzik, zmarszczki, przetłuszczanie, pękające naczynka czy brak odpowiedniego nawilżania. Przykładem takiego środka może być Mediderm emulsja pod prysznic.

prysznic

Autor: Mike Schmid
Źródło: http://www.flickr.com

Emulsja nie pieni się, jest bezwonna i nie zawiera substancji, które mogą być drażniące. Dlatego jest właściwa zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych, którzy zmagają się z podrażnioną skórą, w procesie przebiegu łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry bądź egzemie. Mediderm emulsja pod prysznic nie tylko koi, lecz też nawilża, nie powodując podrażnień i nie zaogniając już tych istniejących. Powoduje, iż skóra utrzymuje prawidłowe nawilżenie, dzięki czemu eliminuje uczucie ciągnięcia oraz suchości naskórka.

Kolejnym popularnym preparatem dostępnym w aptekach jest lek Desmoxan. Jak wiadomo palenie jest bardzo szkodliwe, ajego rzucenie nie należy do najłatwiejszych. Uzależnienie od nikotyny, przy odstawieniu papierosów powoduje wiele nieprzyjemnych odczuć. Wśród nich wymienia się wilczy apetyt, rozdrażnienie, roztargnienie, bóle głowy. Z pomocą może właśnie przyjść lek (zobacz ibuprom) Desmoxan, którym łatwiej będzie się pozbyć tego nałogu i chęci zapalenia papierosa. Desmoxan pozwala na ograniczenie nieprzyjemnych skutków odstawienia nikotyny oraz pozwala zapanować nad uczuciem chęci sięgnięcia po papierosy. Zobacz: zobacz www. Głód nikotynowy jest mniejszy, a to dzięki cytozynie. Lek stosowany przy rzucaniu nikotyny pozwala łagodniej przejśzobacz www (zobacz www)as, w którym organizm domaga się jej z powodu przyzwyczajenia. Rzucenie palenia nie jest tak dotkliwe i prościej wytrwać w postanowieniu.