Co trzeba wiedzieć kupując urządzenie do sterylizacji? Odpowiedni stan techniczny autoklawów stomatologicznych i potrzebne dokumenty

Jeżeli posiadamy gabinet stomatologiczny tudzież pracujemy w służbie zdrowia, dobrze wiemy jak niesamowicie istotna jest higiena w czasie pracy. Nie każdy gabinet musi być wyposażony w autoklaw, mimo tego, iż konieczne jest sterylizowanie używanych narzędzi.

Posiadanie swojego urządzenia do sterylizowania narzędzi ma wiele zalet. Najczęściej kiedy go nie posiadamy, korzystamy z usług sterylizacji przez inne placówki, które takowy sprzęt posiadają. Wiąże się to jednak z opłatami, o których możemy zapomnieć kupując własny autoklaw, np. na . Wbrew pozorom nie jest to tak proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Autoklaw stomatologiczny to profesjonalne urządzenie, które musi mieć odpowiednie certyfikaty oraz sprzęt, który musi być dopuszczony przez Sanepid. Jak dobrze wiadomo, sprzęt medyczny bywa kosztowny, co też można zauważyć przeglądając oferty sprzedaży autoklawów. Jeśli chcemy zmniejszyć wydatki, możemy zakupić używany autoklaw, jedynym warunkiem musi być jego satysfakcjonujący stan techniczny a także niezbędna dokumentacja tudzież certyfikaty, które dają nam gwarancję, że kupowany sprzęt spełnia wszystkie normy.

dentysta

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając używany autoklaw stomatologiczny, powinniśmy zwrócić uwagę na to ile cykli sterylizacji ma za sobą. Im więcej, tym bardziej zużyty może być sprzęt. Najkorzystniej wybierać te, które wcześniej nie były zbyt często użytkowane a także ich stan techniczny jest idealny.

Przypadł Ci do gustu nasz artykuł? Więc z pewnością masz ochotę poczytać coś jeszcze. Jeśli tak, to wejdź w poniższy link i idź do źródła. Przyjemnego czytania!

W czasie kupowania sprzętu medycznego najbardziej istotne są dokumenty i niezbędne certyfikaty. Musimy pamiętać o tym, by sprawdzić czy nasz sprzęt jest zgodny z przepisami tudzież odpowiada najwyższym standardom. Musimy uważać także na podrabiane świadectwa i deklaracje zgodności. Jeżeli wybieramy używany autoklaw sprawdźmy dokładnie rygle drzwi, komorę jak również zbiorniki na wodę. Każdy z tych elementów jest bardzo ważny, jeżeli chcemy zapewnić idealną sterylizację używanych narzędzi.

Każde nowe urządzenie musi zostać dopuszczone przez Sanepid do użytku, dlatego też kupując autoklaw upewnijmy się, iż będzie on spełniał wszelkie wymagania. Dobry stan techniczny sprzętu oraz niezbędne dokumenty jak również świadectwa to elementy, na które powinniśmy zwrócić szczególna uwagę podczas wybierania autoklawu do naszego gabinetu.