Operujemy przepuklinę pachwinową? Nie martw się!

To zwyczajne, że coś obcego zawsze budzi niepokój, co nieco, o czym mało wiemy, bądź słyszymy plotki, które na nowo silniej napędzają bakcyla niepewności. Tak jest właśnie inaczej z różnymi zabiegami, wizytą w szpitalu. Trudno się szokować, sprawność mamy jedynie jedno, obawiamy się go zaprzepaścić, ale wiemy, że w przypadku problemów powinniśmy zdecydować się nawet na zabieg. Wielu przeznaczonych do operacji przepukliny pachwinowej zachowuje się bez zaskoczenia – nogi ścina im zgroza, a pot zalewa całe ciało. Bez przerażenia, ten operacja jest faktycznie niegroźny. Zresztą przeczytajcie jak przebiega taka operacja.

rankinglekarzy
naturalnie cennym podniesienia jest fakt, że diagnozujemy tu przypadek odnaleziony we idealnym czasie. Przepuklina pachwinowa, jak wiele innych chorób, odkryta zbyt późno może stwarzać komplikacje – w trakcie zabiegu (zwiększone kłopoty), jak i po operacji (powikłania). Pamiętajmy więc o okresowych badaniach. Nie musimy żyć w dużym mieście, jak Warszawa, aby się przebadać (warszawa – dobry anestezjolog). takiego typu badania dostępne są w wielu mieścinach.

Na początek jest wywiad i diagnoza, to na podstawie tego typu dwóch wytycznych lekarz jest przygotowany do podjęcia decyzji. uprzednio jednakowoż omawia badania z anestezjologiem i pacjentem. Jeśli przepuklina operacja przepukliny kręgosłupa jest niedużych rozmiarów to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby operować ją w znieczuleniu miejscowym. pożytek tego typu rozwiązania jest zachęcająca – jeszcze w ten sam dzień opuścimy mury kliniki. Niestety nie zawsze tak się to dzieje, gdyż w wielu przypadkach przepuklina jest duża, rozwijająca się już od kilku lat. W tej sytuacji należy zastosować znieczulenie połowy ciała (do kręgosłupa). Możliwe jest też znieczulenie ogólne, które sprawdza się u pacjentów dość nerwowych, którzy ciężko znoszą tego typu zabiegi.

Warto wiedzieć, że jeśli zdecydujemy się na znieczulenie ogólne musimy dostarczyć zestaw badań, tj. morfologia, układ krzepnięcia oraz rtg płuc. zabieg przeważnie wykonuje się techniką klasyczną, która polega na rozcięciu powłok brzusznych, a następnie na ulokowaniu przesuniętego odcinka jelita we właściwym miejscu. Na samym końcu chroni się operowany obszar specjalnie do tego celu przeznaczoną siatką. Technika klasyczna tojednakowoż nie jedyny wybór – można też operować techniką laparoskopową. Polega ona na tym, iż w pachwinie rozmieszcza się specjalistyczne prowadnice, dzięki którym wprowadzane są narzędzia chirurgiczne, którymi następnie przeprowadzana jest operacja (łącznie z wszyciem siatki).