Jak zdrowo wyszczupleć?

To, jak szybko będziesz szczuplał, zależeć będzie głównie od stylu życia, który do chwili obecnej wiodłeś.
Gdy dotychczas pory spożywałeś wysoko przetworzoną żywność i nieoczekiwanie zrezygnujesz z owych pokarmów, przerzucając się na znaczną ilość wody a także jarzyn, zrzucić możesz nawet kilogram w ciągu tygodnia.

Kolorowe pigułki

Autor: Will Thomas
Źródło: http://www.flickr.com
Laboratorium

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Jeżeli zaś cały czas zdrowo się żywisz i oprócz tego trenujesz, raczej nie wyszczuplejesz w przeciągu tygodnia więcej niż 0,5 kg. To oczywiście założenia hipotetyczne i będą zależeć nie jedynie od tego, jak wygląda Twa aktualna dieta, lecz też od Twej przemiany materii, energetycznego wydatku oraz pracy hormonów.
Zbyt nieduża podaż kalorii spowoduje, że pewnie szybko stracimy zbędne kilogramy, lecz będzie to niestety proces niezbyt trwały oraz druzgocący nasze zdrowie – nie ominą nas: tak zwany efekt jo-jo, komplikacje hormonalne, strata masy mięśniowej i przybranie na powrót tkanki tłuszczowej.

Nasze kolejne teksty są równie interesujące, jak ten. Zatem najedź na link tutaj psychiatria bydgoszcz i czytaj skrupulatne posty. Zachęcamy!

Jeśli częstokroć ćwiczymy jak też stosujemy przeróżne rodzaje wysiłku, zacząwszy od aerobowego po wysiłek siłowy, wówczas nie ma potrzeby obcinania kalorii w naszej diecie. Gdy jednakże nasz wydatek energetyczny w przeciągu doby nie jest zbyt wielki, pożądany może być lekki kaloryczny deficyt. Przebieg chudnięcia z pewnością przyspieszy wysiłek fizyczny. Wspaniałe efekty daje niewątpliwie trening siłowy, bo podkręca metabolizm i spala nadwyżkę tkanki tłuszczowej.

By podwyższyć jego efektywność, należy skrócić czas pauz pomiędzy seriami jak też delikatnie obniżyć ciężar a równocześnie wykonywać większą liczbę powtórzeń. Poza siłowym treningiem istotny jest również tak zwany trening interwałowy.