Mocny ból głowy – jak sobie z nim poradzić?

ból2

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli poczytam statystyki, dowiemy się, iż migrena to kłopot, który w przeważającej większości dotyczy kobiet.

Istnieje wiele metod na złagodzenie objawów migreny, jednak zupełne pozbycie się tej dolegliwości jest niestety niemożliwe. Jednak wiele osób, które uważa, że intensywność oraz częstotliwość bólów migrenowych zmniejsza się z wiekiem.

Istotne jest, aby diagnoza na temat migreny była trafna. Zdarza się, że przyczyna bólu głowy może być całkowicie inna. Należy więc poddać się różnego rodzaju badaniom, nie wykluczając badania tomograficznego głowy. Badanie takie ma na celu wykluczyć najgroźniejszą z przyczyn bólów głowy, jaką może być guz lub tętniak. Nie wolno lekceważyć zbyt częstych i powracających bólów głowy, od szybkiej reakcji może bowiem zależeć nasze zdrowie a nawet życie.

Gdy przeprowadzone badanie tomografem nie określi przyczyny bólów głowy, można dodatkowo wykonać biorezonans. Badanie rezonansem jest dokładniejsze, przez co gwarantuje pewniejszą diagnozę. Rezonans może okazać się nie do pokonania dla ludzi cierpiących na klaustrofobię, ze względu na specyficzną budowę tego urządzenia.

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu w dalszym ciągu masz dodatkowe wątpliwości, to zobacz dodatkowo to ważne opracowanie (https://wetjaneczek.pl/) – są tam zbliżone informacje.

ból

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeżeli i w tym wypadku, nie uzyskamy odpowiedzi, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem badań alergologicznych. Może się bowiem okazać, iż nasz organizm nie przyswaja pewnych substancji np. glutenu i to może być główny winowajca naszych bolączek. Zatem modyfikacja diety ma szanse przynieść zaskakujące efekty.

W przypadku, gdy mamy pewność, że nasze bóle głowy to migrena, a kupione w aptece lekarstwa przeciwbólowe niewiele nam pomagają, można spróbować zacząć uprawiać jogę. Migrena wynika bowiem z nadwrażliwości na reakcje neuronaczyniowe nie rzadko związane z nadmiernymi emocjami czy stresem. Wszelkie zatem ćwiczenia pozwalające na uwolnienie napięć skupionych dookoła pokarmowego i kręgosłupa, mają szansę sprawić, iż objawy migreny będą mniejsze, a ataki bólu rzadsze.