Jak przyrządzić leczniczą kąpiel w swoim domu – kilka wskazówek

Kąpiele aromatyczne do doskonały sposób nie tylko na odprężenie, lecz także różne dolegliwości. Jeśli masz w łazience wannę, dobrze jest wykorzystać ją również do celów leczniczych, wystarczy nabyć odpowiednie produkty, a w dalszej kolejności przygotować kąpiel według wskazówek na opakowaniu. Kąpiel ziołowa to niedroga forma aromaterapii, która można samemu stosować w domu.

Trzeba wiedzieć, że kąpiele solankowe od wielu lat stosuje się w uzdrowiskach i salonach SPA. W regionalnych miejscowościach uzdrowiskowych znajdują się źródła bogatych w mikroelementy wód mineralnych, które mają pożyteczne właściwości. Poza tym do kąpieli aromatycznej idealnie sprawdzają się eteryczne olejki i sole. Przeważnie wystarczy wlać kilka kropli, by poczuć się,jak w królewskiej łaźni.

Autor: iStockphoto.com

Zanim jednak przygotujemy sobie leczniczą kąpiel, powinno się zaznajomić się z kilkoma istotnymi zasadami. Przede wszystkim kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15-20 minut. Trzeba pamiętać woda do kąpieli nie może być gorąca, ale letnia. Pamiętajmy również, aby po wyjściu z wanny nasmarować ciało pachnącym balsamem lub masłem do ciała – Zanim wybierzemy się do sklepu i zakupimy sól – kamienna i oczyszczona sól – do kąpieli, dowiedzmy się, jakie ma działanie. Przeważnie w każdej drogerii na półce jest sól morska, czasami z dodatkiem substancji aromatyzujących, jak na przykład olejek arganowy. Sól skutecznie regeneruje i odżywia skórę, ponieważ posiada naturalne składniki mineralne, które leczą wiele dolegliwości (porównaj sole do kąpieli z the secret soap store). Wybór właściwiej soli do kąpieli to przeważnie kwestia osobistych preferencji, jednak zawsze warto zwrócić uwagę na jej właściwości.

Do klasycznych kąpieli solankowych, czasami dodaje się sól bocheńską, która świetnie nadaje się do inhalacji, a także łagodzenia schorzeń skórnych. Regularna kąpiel z dodatkiem takiej soli poprawia także krążenie i działa wspomagająco w leczeniu zapalenia stawów. Oryginalna sól bocheńska jest bogata w biopierwiastki. Na przykład można ją też stosować do klasycznego pillingu ciała. Tego typu sole lecznicze zakupimy w dobrze zaopatrzonej aptece lub typowym sklepie zielarskim.

Nie wahaj się – jeżeli masz ochotę przeczytać uzupełniające wiadomości na ten temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście (http://www.ursynow-specjalisci.pl/lekarze-specjalisci/dermatolog/) na ten link naprawdę nie obciąży Cię finansowo.

Nie zapominajmy, aby kupować tylko oryginalne produkty ze sprawdzonych źródeł.

Porównaj –