Aby posiadać idealną rzeźbę, najpierw należy zrobić masę

Sezon letni jest już tuż tuż, także wielu z nas ma ochotę się prezentować w jak najlepszej formie, gdy już przyjdzie moment, aby zdjąć koszulkę, niezależnie czy na pływalni, czy nad morzem. Służyć temu mają oczywiście regularne ćwiczenia fizyczne. Jedni preferują trening aerobowy, inni pływają, jednak największą grupę ćwiczących regularnie stanowią stali goście na siłowni.

Autor: Sport-shop.pl

Oczywiście najważniejszym czynnikiem większości treningów są zestawy wykonywane według odpowiedniego, opracowanego wcześniej planu, jednak samymi ćwiczeniami niezwykle łatwo się zniechęcić, ponieważ bez dobrze dobranej diety i dopalaczy w formie odżywek na efekty przyjdzie nam czekać niezwykle długo. Dla niektórych z nas na pewno zbyt długo. Dlatego też tak istotny jest odpowiedni wybór odzywek do indywidualnych potrzeb na każdy etap treningu. Oto kilkanaście spośród najbardziej popularnych odżywek na rynku wspomagaczy diety dla sportowców.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

BCAA (bcaa jet turbo), czyli środek o rozgałęzionych łańcuchach, to środek który można polecać przede wszystkim maratończykom. Jest to preparat, jaki redukuje zmęczenie umysłowe podczas intensywnego wysiłku fizycznego. To niezwykle istotne, gdyż jak powszechnie wiadomo, psychika i ciało ludzkie są ze sobą nierozerwalnie połączone. Jeżeli więc uda nam się przezwyciężyć tzw. „zmęczenie ośrodkowe”, powstające w mózgu, to i inne elementy naszego ciała będą czuć się zdecydowanie lepiej.

Napalm , choć może brzmieć dość bojowo (oczywiste skojarzenia z wojskowym środkiem zapalającym), w tym przypadku jest bardzo pożyteczny. Napalm to unikalna mieszanka argininy AKG, w postaci odżywki przed wysiłkiem, często spotykana w formie napoju. Podobnie jak BCAA oddziałuje zarówno na ciało, a także na umysł, obniżając zmęczenie.

Kreatyna to chyba najpopularniejszy spośród wszystkich znanych nam suplementów diety. Zażywana jest głównie po to, by nabrać masy mięśniowej. Zgodnie z prawdą, jaka zna każdy bywalec siłowni – najpierw masa, potem rzeźba! Kreatyna jest przy tym także jednym z najbardziej bezpiecznych tego typu środków.

Jednym z najbardziej popularnych producentów wszelkich odzywek i suplementów diety dla kulturystów jest z kolei firma Activlab, jakie oferuje wszystkie z wymienionych wyżej produktów, a także sporo innych. Popularność marki Activlab z pewnością czyni ja marką godną zaufania. Wszystko to do nabycia na