Dietetycy radzą jak zdrowo się pożywiać

Polacy co raz częściej zapadają na choroby. Nękają nas różne przypadłości. Uskarżamy się właściwie na wszystko. Gdy nasz organizm przesyła nam początkowe komunikaty, że coś jest nie tak, ignorujemy to lub połykamy kolorowe tabletki, które, jeśli wierzyć tym wszystkim spotom reklamowym w telewizji, mogą nas podnieść na nogi. Dopiero, kiedy sprawa jest naprawdę fatalna, kierujemy się do lekarza. A wtedy często się okazuje, iż jest już za późno.

Musimy kupować drogie specyfiki i tracić czas na kolejne wizyty u specjalisty.

Zdrowe jedzenie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż możemy się skutecznie kurować odpowiednią dietą np. jeśli chorujemy na alergię pokarmową, możemy mieć przygotowaną specjalną dietę przez specjalistę, która uchroni nas przed spożywaniem niebezpiecznych dla nas pokarmów – kliknij tutaj. Nie bez powodu ktoś kiedyś rzekł, że jesteśmy tym, co spożywamy. Jest to szczera prawda. Podpisują się pod tym także specjaliści. I nawołują nas do zdrowego odżywiania się. W dzisiejszym zabieganym świecie dużym błędem są nieregularne posiłki. Jemy byle co i gdziekolwiek, w biegu. Nie myślimy o tym, czy dana potrawa jest dla nas dobra, pragniemy tylko jak najprędzej zabić głód. Stąd bierze się nadwaga czy wrzody żołądka. Nałogowo wlewamy w siebie kawę, która dla wielu z nas jest pierwszym posiłkiem. Jedna filiżanka tego napoju dziennie nikomu tak naprawdę nie zaszkodziła, lecz w dużych ilościach może być dużym zagrożeniem. Następnym wielkim grzechem są posiłki spożywane na mieście.

Sushi

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

Zapomnieliśmy już, co to domowe obiadki. Nie jadamy już zup, które doskonale przeczyszczają nasze jelita – sibo badanie wrocław i dostarczają wiele potrzebnych witamin. Nie pijamy wody i nadużywamy napojów słodkich.
Wiosna to idealny czas, aby zmienić nasze nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Wybierajmy sezonowe warzywa i dołączajmy je do codziennego jadłospisu. Ciekawe informacje: więcej na stronie . Każde warzywo jest w stanie nam pomóc. Kalafior, brokuły, szpinak czy papryka to nasi sprzymierzeńcy. Tak naprawdę każde warzywo jest zdrowe i można je spożywać w każdych ilościach.

Owoce także są mile widziane, ale z nimi należy uważać na fruktozę. Dobrze byłoby znaleźć dojście do fermy, która oferuje chów ekologiczny- w ten sposób mamy pewność, że jajka nie będą nam szkodzić. Jeśli do odpowiedniej diety włączymy sport na świeżym powietrzu, to będziemy radować się świetnym zdrowiem przez wiele lat.