Działanie herbaty z żeń szenia – polecamy

Żeń-szeń to roślina uprawiana w Chinach. Jego najcenniejszą odmianą jest biały żeń-szeń. Tradycyjna medycyna chińska zna jego zbawienne własności już od kilkudziesięciu wieków. Żeń-szeń wykorzystywany był na wszelakie dolegliwości. Współcześnie stosowany jest przez kosmetologię i ziołolecznictwo.

herbata

Autor: surtr
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwości żeń-szenia. Żeń-szeń biały – tak samo jak wino – im jest starszym, tym sporzej posiada właściwości. Tradycyjna medycyna chińska ma go za panaceum, czyli środek na wszystko – . Czy słusznie? Okazuje się, że tak. Po zbadaniu zioła okazało się, że żeń-szeń zawiera aż dwieście substancji leczniczych. Dzięki ginsenozydom hemoglobina może transportować o wiele większą ilość tlenu. To sprawia, iż narządy są lepiej dotlenione. Ciało ma więcej werwy. Może efektywniej pracować tak fizycznie jak również umysłowo. Ziołolecznictwo użytkuje żeń-szeń, by poprawić koncentrację oraz pracę umysłu i ażeby prędzej przełamywać zmęczenie. Ginsenozydy hartują układ odpornościowy. Organizm jest lepiej zabezpieczony przed infekcjami bakteryjnymi lub wirusowymi, szybciej zwalcza choroby. Ginsenozydy skracają czas rekonwalescencji.

Zrobisz krok do przodu, jeżeli zobaczysz, co ma rzetelna oferta (https://medicus.ie/pl). Przekonaj się, że naprawdę informacje na niej zawarte są istotne.

Żeń-szeń hartuje serce. Zapobiega tworzeniu się zakrzepów w krwi. Pomaga stabilizować poziom cukru we krwi.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, przeczytaj inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam klinika stomatologiczna kraków, znajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Walczy z cholesterolem. Żeń-szeń obniża liczbę kwasu mlekowego we krwi. Kwas mlekowy pojawia się wtenczas, kiedy organizm poddawany jest dużemu wysiłkowi. Intensywne ćwiczenia sprawiają, że dostępna ilość tlenu nie starczy. Wtenczas pojawiają się bóle mięśni. Własności żeń-szenia powodują, że szybciej możesz przełamać ów ból. Herbata z żeń szenia zalecana jest w szczególności osobom starszym – więcej sprawdzisz na.

chiny

Źródło: pixabay.com

Regularne przyjmowanie pomaga długo radować się dobrą formą a także sprawnością fizyczną. Oprócz tego żeń-szeń korzystnie oddziaływa na sprawność umysłową, pozwala dłużej cieszyć się młodością, łagodzi przebieg menopauzy jak też andropauzy. W kosmetologii wyciąg z żeń-szenia dołącza się do kremów oraz mieszanin. Dzięki temu skóra dłużej podtrzymuje młody wygląd. Mieszanki ziołowe z żeń-szeniem również zapobiegają łysieniu. Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 2 miesiące. Niezmiernie ważna jest regularność. Jeżeli nie będzie ona zachowana, żeń-szeń nie przyniesie rezultatów. Osoby młode jak też zdrowe mogą powtarzać kurację dwa razy do roku. Najlepszymi porami będą wiosna i lato.