Jakiego rodzaju środków potrzebuje nasz system człowieka?

Wielogodzinna praca przy komputerze, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach – to czynniki, które bardzo niekorzystnie wpływają na zdrowie naszych oczu? Czy powinniśmy temu w jakiś sposób zaradzić? Jakie substancje odżywcze są niezbędne dla naszego ciała?

Przemęczone oraz suche

zdrowe oczy

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

oczy jest częstym problemem osób, które długo przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach, lecz też osób, które kilka godzin muszą pracować przy monitorze komputera. Znacznie częściej kłopot suchych oczu doskwiera także osobom, które stosują soczewki kontaktowe. Z kłopotem suchych oczu możesz się uporać sięgając po specjalne, nawilżające preparaty do oczu. Do wyboru mamy chociażby krople Hyabak i Systane Ultra. Krople Hyabak oraz Systane Ultra to preparaty, jakie mogą zażywać także przez osoby, które zakładają soczewki kontaktowe. Każdy z nas powinien troszczyć się nie tylko o swoje oczy (www.zacma.cz), ale również o system nerwowy. Do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego potrzebne będą witaminy z grupy B i nienasycone kwasy tłuszczowe. Jednak niezwykle często codzienna dieta będzie bardzo uboga w te szczególne składniki odżywcze. w tym przypadku warto pójść po produkty, jakie wpłyną na uzupełnienie niedoborów witamin z B a także nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Osoby zestresowane i zmęczone mogą sięgnąć po wspierający układ nerwowy preparat Tiolip. Znany Tiolip nie tylko dostarczy witamin z działu B i nienasyconych kwasów tłuszczowych, ale także uzupełni brak witaminy E – zobacz dodatkowe informacje. Nie zapominajmy, iż do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędny będzie również kwas askorbinowy.

Większość z nas zna kwas askorbinowy pod nazwą witaminy C. Kwasu askorbinowego nasz organizm nie będzie w stanie wyprodukować sam. Jej źródłem muszą więc być odpowiednie składniki pokarmowe. Naturalnym źródłem kwasu askorbinowego są warzywa i owoce. Ale witaminę C można także stosować w przypadku suplementów diety. Oczywiście osoby, które stosują się do poleceń dietetyków oraz jedzą każdego dnia 5 produktów warzyw i owoców nie muszą zażywać produktów uzupełniających dietę zawierających kwas askorbinowy – Najbogatszym źródłem witaminy C będą owoce dzikiej róży. Znaczną ilość zawierają również owoce porzeczki.