Garść sprawdzonych technik dla ludzi, którzy denerwują się na samą myśl o odwiedzeniu stomatologa

Wszyscy wiedzą, iż unikanie wizyt u stomatologa jest tylko graniem na zwłokę, ale wiele osób w nieskończoność zwleka z pójściem na przegląd, a potem siada na fotelu, kiedy ząb już boli, a to nigdy nie oznacza nic dobrego. Ludzie unikają dentysty, ponieważ boją się bólu i dyskomfortu, a później lądują na fotelu z dużym schorzeniem, co powoduje, że wizyty mogą być jeszcze bardziej stresujące.

Tak samo jest z wydatkami – wiadomo, iż wizyta u dentysty może być kosztowna, dlatego wiecznie odsuwamy ją w czasie. Lecz żaden ząb sam się nie uleczy, a odwlekając zapłacimy jeszcze więcej. Sposób na pokonanie lęku przed stomatologiem to po prostu odwiedziny w gabinecie.

dentysta

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba się z tym zmierzyć i nie można tego odwoływać wiecznie. Najbardziej stresujący jest pierwszy raz, później będzie już łatwiej. Ale najważniejsze, aby podczas tej pierwszej wizyty się nie zniechęcić. Dlatego koniecznie trzeba dobrze poszukać sympatycznego gabinetu. Możemy oczywiście zapytać znajomych, ale najlepiej wpisać np. „dentysta Ursynów” albo „sprawdzony dentysta Warszawa”. Jeżeli jesteśmy zdecydowani poprawić też krzywe zęby, możemy poszukać gabinetu, w którym nie tylko można odwiedzić dentystę, ale również ortodontę, wklepując „ortodonta Warszawa Ursynów”. Koniecznie wcześniej popytajmy znajomych lub poszukajmy informacji w internecie. Hasło „dentysta Ursynów” to idealna fraza np. http://www.ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/stomatolog/

gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

. Bardzo ważna kwestia – nie lekceważmy sprawy. Okropny ból zęba albo przymus wyprawy na ostry dyżur stomatologiczny na pewno nie należą do przyjemności. Kiedy już umówimy wizytę i pójdziemy do stomatologa, śmiało prośmy o znieczulenie. Jeśli odczuwamy silny stres na samą myśl o borowaniu – nie ma sensu się męczyć.

Jeżeli będziemy mieć kilka ubytków w bliskiej odległości, dogadajmy się z lekarzem, aby wyleczył np. 2 zęby za jednym razem. Jeśli prostujemy zęby, pamiętajmy o terminowych wizytach. Jeśli brak nam czasu by zatelefonować, możemy umówić się przez stronę internetową, ale znajdźmy gabinet, jaki to umożliwia, wpisując „ortodonta Warszawa Ursynów” (zobacz – ).

Naprawienie jednego ząbka ze zwykłej próchnicy to ohttps://ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/ortodoncja-ortodonta/ka wizyt – jeszcze w gabinecie umówmy się na następną wizytę, wtedy szybko będziemy mieć z głowy całe leczenie.