Jak zatroszczyć się o skórę, aby zawsze promieniała? Jakie sposoby są najbardziej właściwe? O czym warto wiedzieć?

Wspaniała i piękna skóra to marzenie wielu kobiet. Niektóre kobiety są szczęściarami, ponieważ mają właśnie tego typu gładką oraz jednolita cerę w sumie bez wysiłku, większość jednakże musi się postarać, by wyglądała ona najlepiej

. Co ciekawe, nawet najwspanialsze geny nie pomogą jak zaniedbamy codzienną pielęgnację cery.
pielęgnacja skóry

Autor: Patrik Nygren
Źródło: http://www.flickr.com

Takie różne niedobre nawyki sprawiają, iż skóra jest sucha, dość szybko również występują na niej zmarszczki.

Masz masę wolnego czasu i masz ochotę pogłębić wiedzę z omawianego działu? W takim razie naciśnij hiperłącze (https://www.crstargard.pl/) i tam ciesz się drobiazgowymi postami.

Nie do końca odpowiednia pielęgnacja konsekwentnie będzie wpływała na większą częstotliwość pojawiania się kłopotów skórnych. Pielęgnacja skóry jest na pewno trudniejsza jak palimy papierosy oraz opalamy się nie wykorzystując kremów z filtrem. () W takiej sytuacji szanse na świeżą, młodą oraz piękną skórą są z pewnością mniejsze. Co do palenia to nie trzeba się rozwodzić – po prostu nie opłaca się palić papierosów i to pod każdym względem. Co do opalania to specjaliści polecają stosowanie kremów z filtrem, które posiadają minimalny faktor na poziomie 30, nawet w mniej słoneczne dni. Jak jesteśmy już dość długo na zewnątrz, to co 2-3 godziny warto znowuż stosować krem. Czasami możemy stwierdzić, iż używanie wielu środków do pielęgnacji skóry jest bardziej korzystne, jednakowoż dermatolodzy mają na ten temat inne zdanie.

Uważają, iż nadużywanie preparatów do skóry to duży błąd, gdyż zwiększa to możliwość podrażnienia skóry. A nawet jeśli mamy do wyboru dobre kremy na blizny to naprawdę nie warto tak się męczyć, jeśli możemy właściwym działaniem zmniejszyć tego typu podrażnienia i rany. (Czytaj dalej). Co ciekawe, korzyści, jakie zyskamy dzięki niektórym środkom są w stanie zostać zaprzepaszczone przez stosowanie innych preparatów. Interesującym przykładem jest kwas salicylowy, który ma wpływ na rozpad witaminy C. Pielęgnacja skóry nie może być za bardzo skomplikowana, powinna być jak najbardziej prosta. Właściwie nie potrzebujemy wiele, bo wystarcza już płyn do mycia twarzy, nawilżający krem a także krem odżywczy na noc.
Korzystnie też pomyśleć o produktach z pochodnymi witaminy A, są to retinoidy. Pomagają bardzo dobrze w zwalczaniu trądziku, stymulują produkcję kolagenu i nadają skórze gładkość. Jednak uważajmy, bo ich stosowanie u niektórych osób może wiązać się z ryzykiem wysuszenia czy łuszczenia się skóry. Warto też zapamiętać, iż na efekty w sytuacji niektórych kosmetyków trzeba poczekać. Tak więc jak wykorzystujemy określony kosmetyk od paru dni i nie widzimy rezultatów, to nie popadajmy w panikę. Po prostu niektóre kosmetyki potrzebują kilku tygodni, by widoczne były zmiany

. Nie należy także za bardzo zmieniać kosmetyków, bo jest to związane z większym ryzykiem reakcji alergicznej. Jak jednak nowo zakupiony preparat podrażnia skórę, to powinniśmy natychmiast przerwać jego używanie.