Zażywanie leków zmniejszających ból na własną rękę – czy aplikowanie ich jest bezpieczne?

W ataku migreny, przy ogólnym zmęczeniu, w stresie albo w przypadku problemów z bezsennością, ludzie często zażywają różnego rodzaju preparaty. biorą je, bo są bardzo łatwo dostępne, można je nabyć w drogerii, na stacji paliw, w kiosku albo dowolnym większym markecie. Weszło im to w nawyk i zamiast korzystać z nieinwazyjnych preparatów lub metod naturalnych, jak aromaterapia czy muzykoterapia, odruchowo sięgają po tabletki.

relaks w naturze

Autor: Bob Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, ludzie nie szukają źródła bólu i nie starają się go zlikwidować, ale starają się stłumić ból znanymi lekami przeciwbólowymi. Analogicznie ma się sprawa ze skutkami chronicznego stresu – zamiast usiłować ograniczyć do minimum i postawić na regenerujący odpoczynek, nie usuwają przyczyn swojego dyskomfortu i sięgają po używki. A co możemy dla siebie zrobić, by zmniejszyć przykre skutki życia w pośpiechu, codziennych porcji stresu i nieregularnego trybu życia? Kilka prostych kilka prostych kroków poczynionych w stronę lepszego życia pomoże odzyskać balans.

Przede wszystkim postarajmy się zupełnie odstawić leki przeciwbólowe. Na początku pewnie będzie trudno je czymś zastąpić, szczególnie kiedy mamy wyrobiony nawyk brania ich w każdej chwili, kiedy tylko pojawia się ból. Nie miejmy żadnych środków przeciwbólowych przy sobie. Kiedy dopadnie nas nagły ból, łatwo będzie sięgnąć po nie do torebki, a przecież zupełnie nie o to chodzi. Warto mieć przy sobie woreczek lub rodzaj małej poduszeczki nasączonej olejkiem eterycznym, który zredukuje ból głowy (lawenda, mięta, geranium, eukaliptus). Wyjście z pomieszczenia (najlepiej na świeże powietrze) i wąchanie woreczka powinno przynieść ulgę. Można też trzymać buteleczkę z mieszanką olejków przy sobie, aby wetrzeć je w skronie przy silnym bólu. Zmęczenie po długim dniu możemy zredukować podczas wieczornej kąpieli w wannie. Dobrze jest również dodać odprężające olejki do wody i wprowadzić elementy typu: muzykoterapia, gimnastyka, masaż, spacery lub medytacja – naucz się więcej od farmaceuty.

Ekscytuje Cię omawiana sprawa? Jeżeli tak, to poza tym zobacz link na witrynie (http://i-posciel.pl/koldra-140×200), która również publikuje tego rodzaju posty. To na pewno zwróci Twoją uwagę.

Połączenie różnych metod relaksacyjnych powinno przynieść pożądane efekty. Aromaterapia i muzykoterapia na pewno zdadzą egzamin również przy problemach z zasypianiem. Zwykle natłok codziennych spraw albo stres wynikający z niedokończonych spraw nie pozwala nam spokojnie zasnąć. Żeby nie przewracać się z boku na bok, warto nasączyć poduszkę odrobiną olejku z lawendy oraz włączyć na przykład 20-sto minutową płytę ze spokojną muzyką. To pomoże się wyciszyć i sprawi, że łatwiej zaśniemy. Starajmy się, aby naszą pierwszą reakcją na dopadające nas problemy było sięgnięcie po naturalne, nieinwazyjne metody. Leki dostępne online to na pewno ekspresowy i działający sposób na walkę z bólem, ale wygramy ją tylko wówczas, kiedy znajdziemy źródło tego bólu i sprawimy, że ono zniknie.