zastosowanie sterylizatorów w gabinetach

Autoklaw, to hermetycznie zamknięty pojemnik do osiągania przebiegów chemicznych, albo wyjaławiania w powiększonej temperaturze, dodatkowo przy powiększonym ciśnieniu, do sterylizacji. Najczęściej użytkuje się go do sterylizacji narzędzi chirurgicznych, wszelakich artykułów opatrunkowych, także różnych detali medycznych i kosmetycznych.

autoklaw

Autor: rvcroffi
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym gabinecie kosmetycznym, dentystycznym, studio tatuażu, niezbędnym sprzętem jest autoklaw.

Intryguje Cię tematyka podnoszona w tym tekście? Poznaj ponadto także inne zbliżone posty – zwyczajnie wejdź tutaj (http://www.graulaw.eu/).

Jest to narzędzie obowiązujące jeśli idzie o wyjaławianie jakichkolwiek dodatków i przyborów, mających kontakt z krwią i płynami ustrojowymi.

Autklaw

Autoklawy różnią się średnicą, pojemnością na sprzęt przeznaczone do sterylizacji, kubaturą na wodę, prędkością czynności. Odróżniają się także liczebnością zadań pomocniczych, pułapem zautomatyzowania, możliwością obserwowania realizowanych w urządzeniu procedur chemicznych i poziomu ich postępu za pomocą wyświetlacza.

Autoklawy klasy B są najbardziej zaawansowanymi sterylizatorami parowymi. Mają możliwość wyjaławiać każdy gatunek materiałów, ze specjalnym uwzględnieniem sprzętów o budowie kapilarnej.

Prezentowane przez autoklawy klasy B funkcje, nie są osiągalne w pozostałych typach autoklawów. Najlepszą własnością, która rozróżnia autoklaw klasy B, to frakcjonowana próżnia przygotowawcza. Kompletne anulowanie powietrza zdobywa się poprzez sekwencję impulsów próżni i wstrzyknięć pary. Jak na razie, jest to jedyna, tak skuteczna technologia.

autoklaw

Autor: Carlos de Paz
Źródło: http://www.flickr.com

Przynosi ona możność sterylizacji wszelkiego typu wsadu.

Autoklaw klasy B, to najlepsze urządzenie pod względem skuteczności sterylizacji. Jest to autoklaw medyczny, który pomyślnie przechodzi wszystkie kontrole Sanepidu. Ze względu na to, że w dzisiejszych czasach w salonach kosmetycznych urzeczywistnia się wiele zabiegów z pogranicza medycyny, gdzie dopuszczalny jest kontakt z krwią i płynami ustrojowymi, najbezpieczniej jest mieć autoklaw klasy B. Różnica w cenie między nimi bywa niewielka, dlatego odpowiedniej zainwestować w autoklaw klasy B i być spokojnym o to, że jakiekolwiek reguły bezpieczeństwa są realizowane na najwyższym pułapie.Dodatkowe info znajdziesz tutaj