Sprzęt medyczny – zestaw konieczny w domu i poza nim

W miejscu zamieszkania, w aucie również w fabryce powinna mieścić się apteczka pierwszej pomocy. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy taki komplet będzie nam niezbędny i należy koniecznie o każdej porze mieć go w pobliżu.

Opakowanie apteczki powinno być odporne na uszkodzenia machinalne a także praktyczne w użyciu.

sprzęt medyczny

Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com

Powinna ona mieć wszystkie możliwe środki do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Oznakowana winna być białym krzyżem na czerwonym lub zielonym tle. Jak tylko Polska weszła do Unii Europejskiej musi posiadać znak CE. Każda apteczka pierwszej pomocy powinna znajdować się w miejscu nieprzystępnym dla dzieci, przeznaczonym jedynie dla dorosłych. W naszym mieszkaniu prócz apteczki powinien również być miernik temperatury do mierzenia ciepłoty organizmu.

Znakomitym miernikiem ciepłoty jest termometr posiadający słupek rtęci. Wskazuje on nade wszystko trafną temperaturę organizmu.

Intrygują Cię dalsze wątki (http://www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/chirurgia-stomatologiczna/) na ten temat? To fantastycznie, bo z przyjemnością opracowaliśmy dla Ciebie następne ciekawe wpisy.

Niestety ze względu na szkodliwą rtęć trudno w dzisiejszych czasach tego typu termometr zakupić. Zestaw pierwszej pomocy (oferta na ) w zakładzie pracy powinien być ustalony w porozumieniu z lekarzem sprawującym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad zatrudnionymi, z ujęciem typów i nasilenia występujących niebezpieczeństw.

nauka pierwszej pomocy

Autor: The U.S. Army
Źródło: http://www.flickr.com

Musi być zlokalizowana w miejscu ogólnie dostępnym i widocznym. Apteczka musi zawierać jedynie konieczne środki, w niedużych ilościach, służące do ratowania oraz spis zawartości. Obowiązek posiadania apteczki wynika z kodeksu pracy.

Mimo iż polskie przepisy oraz przepisy unijne nie obligują kierowców do posiadania apteczki samochodowej, jako koniecznego wyposażenia auta trzeba jednakże ją mieć. Każdym, bowiem kierowca jest zobligowany do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku a jak ma to wykonać, jeśli w jego aucie nie znajduje się apteczka samochodowa do udzielania pierwszej pomocy. Trzeba zainwestować w apteczkę, która będzie posiadała: bandaże, kompresy gazowe, plastry z opatrunkiem i bez, opaskę uciskową, środek dezynfekujący, ustnik do zrobienia sztucznego oddychania, rękawiczki ochronne, chustę trójkątną, koc termoizolacyjny, nożyczki, agrafki, a także instrukcję udzielania pierwszej pomocy.