Leki i suplementy na zdrowie dla każdego z was. Zobacz najlepsze dostępne na rynku.

Aktualnie dodatki chemiczne są obecne we wszelkich konsumowanych produktach. Nic dziwnego że obywatele szukają alternatywnych specyfików dla trującej chemii. Jednym z takich specyfików jest olej z czarnuszki egipskiej.

Posiada nieco gorzki, intensywny korzenny zapach, a jego barwa przechodzi od miodowej do ciemnobrązowej. Ma mnóstwo cech zdrowotnych, dzięki czemu znalazł przeznaczenie jak specyfik na owrzodzenia i liczne alergie. W kosmetologii jest traktowany jak remedium na trądzik i łupież. Jest także

tabletki na zdrowie

Autor: JeongGuHyeok
Źródło: http://pixabay.com/

używany w kuchni jako dodatek nadający potrawom korzenny smak. Posiada dużo prozdrowotnych substancji. Poza tym, olej z czarnuszki mieści witaminę E, beta-karoten, sterole, biotynę, liczne mikroelementy, również przeciwutleniacze.

Kliknij tutaj oraz zobacz przykłady, które też mówią o analizowanej problematyce. Znajdziesz tam dane, które na pewno powiększą Twą wiedzę w tej sprawie.

Jednakże najistotniejszym związkiem który znajduje się w oleju z czarnuszki jest pierwiastek olejku eterycznego nasion czarnuszki, dzięki jakiemu olej wykazuje działanie przeciwzapalne, znieczulające, a także zabezpieczające ma miąższ nerek i wątroby. Olej ów obniża ciśnienie krwi, w związku z tym osoby zmagające się z hipotensją nie powinny po niego sięgać.

Suplementy diety

Autor: iStock
Źródło: iStock

Olej z czarnuszki obniża stan cholesterolu i cukru we krwi. Z badań klinicznych wynika, że olej wywołuje znaczące zredukowanie ilości glukozy, prolaktyny, a także trójglicerydów i cholesterolu.

Olej z czarnuszki egipskiej poprawia również kondycję skóry suchej, nawilżając ją, a także dojrzałej, albowiem dzięki kompozycji antyoksydantów hamuje starzenie się skóry, a przy cerze tłustej zapobiega błyszczeniu się skóry. Preparat ten, podobnie jak same nasiona, okazuje potencjalne działanie przeciwnowotworowe.
Olej z czarnuszki ma możliwość być użytkowany także w terapiach wonnych. W takim przypadku uspokaja, pomaga ujarzmić napięcie i zlikwidować zaburzenia spania.
Tonimer żel nawilżająco-łagodzący to wspaniały środek w przypadku przebiegania obrzęku błony śluzowej, także suchości i pieczenia w nosie spowodowanych infekcyjnym, bądź alergicznym nieżytem nosa. Więcej informacji i porad: . Mieszanina, ze względu na brak przeciwwskazań można aplikować długotrwale. Jest szczególnie potrzebny w leczeniu długotrwałych i nawracających nieżytów nosa, którym towarzyszą strupy i krwotoki z nosa.