Jakie są zalecenia oraz restrykcje przy takim zabiegu jakim jest pobieranie krwi?

Krew to życiodajny płyn, jaki ma obowiązek podtrzymywać mechanizmy życiowe osoby ludzkiej. Spełnia funkcje transportowe i m.in. podporowe. Nieprzerwany przepływ krwi gwarantuje stałocieplność.
Najistotniejszą funkcją krwi jest transport tlenu z płuc do mnóstwa komórek oraz transportowanie dwutlenku węgla z powrotem do płuc.

Krew mogłaby mieć swe różne grupy, z tego powodu przed każdą transfuzją krwi czy zabiegiem o nazwie pobieranie krwii należałoby ustalić grupę, którą posiada dawca oraz biorca. Istnieją także pomocnicze warunki. Wspomniane osoby nie mogą przykładowo pić alkoholu na 2 dni przed zabiegiem. Nie powinni także spożywać ani kawy lub herbaty przez paręnaście godzin przed pobraniem krwi. Zaleca się również unikanie stresu w okresie poprzedzającym zabieg. W samym dniu zabiegu należy być na czczo, zatem powstrzymać się przed spożyciem jakiegoś posiłku przez kilkanaście godzin przed zabiegiem, jednak dozwolone jest wypicie rankiem szklanki zwykłej wody. Przed takim zabiegiem dawca powinien unikać większego wysiłku, gdyż ten, nawet umiarkowany (chodzenie) mógłby wpłynąć na jego rezultaty. Z tego powodu przez kilkanaście minut przed nim należałoby odpocząć w pozycji siedzącej.
cukrzyca

Autor: Virada da Saúde
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie - malunek

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Jednorazowo zaleca się pobranie maks. 450 ml krwi. Tego typu zabieg nosi nazwę donacja. Po jego przeprowadzeniu pacjent powinien dostać posiłek regeneracyjny o wartości 4500 Kcal, jakim może być na przykład osiem tabliczek czekolady.

Przekonaj się, że ta wskazówka z www (http://www.amapack.pl/kategoria-produktu/opisywanie-lekow/) nie umknie Twej uwadze, ponieważ przedstawia konkretnie tego typu problematykę, co artykuł, który dokładnie w teraz widzisz.

Ponadto należy się mu zwolnienie z pracy w dniu oddawania krwi oraz legitymacja Honorowego Dawcy Krwi.

Należałoby dodać, że przedstawiciele tego typu zawodów jak operator dźwigu czy pilot mogliby powrócić do wykonywania swych obowiązków nie wcześniej niż 12 godzin po wspomnianym zabiegu.